Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2016, 10:52

Professor Layton - powstaje nowa odsłona cyklu

Studio Level 5 ogłosiło, że pracuje nad nową tradycyjną odsłoną popularnego cyklu Professor Layton. Gra zostanie oficjalnie ujawniona w przyszłym miesiącu.

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu Professor Layton. Autorzy serii, czyli ludzie ze studia Level-5 właśnie poinformowali, że pracują nad nową tradycyjną odsłoną, którą będzie zrealizowana w stylu znanym posiadaczom konsol przenośnych firmy Nintendo. Oznacza to, że dostaniemy klasyczną przygodówkę z bardzo rozbudowanymi łamigłówkami, które zdominują całą rozgrywkę.

Artworki pokazują, że przynajmniej część kampanii toczyć się będzie w Londynie. - Professor Layton - powstaje nowa odsłona cyklu - wiadomość - 2016-06-25
Artworki pokazują, że przynajmniej część kampanii toczyć się będzie w Londynie.

Na razie o grze nie wiadomo za wiele, gdyż ma zostać oficjalnie ujawniona dopiero w przyszłym miesiącu podczas konferencji Level-5 Vision 2016. Jedyną informacją jaką posiadamy jest fakt, że głównym bohaterem nie będzie tym razem sam Layton. Ten konkret ujawniono jednak już kilka lat temu, więc kto wie, czy nie uległo to zmianie. Ponadto twórcy wypuścili kilka artworków, które pokazują, że przynajmniej część akcji toczyć się będzie w Londynie.

Najnowsze doniesienia bardzo nas ucieszyły, gdyż od premiery Professor Layton and the Azran Legacy minęły już trzy długie lata i przez ten czas fani cyklu nie byli rozpieszczani. Na rynek trafiło co prawda Layton Brothers Mystery Room, ale była to produkcja mocno odmienna od klasycznych odsłon, gdyż dostaliśmy detektywistyczną przygodówkę przeznaczoną wyłącznie na urządzenia mobilne.

Trzy lata temu studio Level-5 ujawniło również grę Layton 7, ale wtedy nie podano żadnych konkretów poza faktem, że zmierza ona na konsolę przenośną 3DS oraz urządzenia mobilne. Kolejny raz o tym projekcie usłyszeliśmy dopiero dwa lata później i okazał się on hybrydą gry logicznej i RPG, a po drodze porzucono wersję na 3DS. Od tego czasu o produkcji ponownie zrobiło się jednak cicho i na razie nie wiemy, czy kiedykolwiek się ukaże.

  1. Level 5 - oficjalna strona gry