Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 stycznia 2012, 11:15

autor: Hed

Bethesda i Interplay podpisują ugodę – koniec wojny o Fallout Online?

Jeden z fanowskich serwisów potwierdził, że firmy Bethesda i Interplay podpisały ugodę w procesie dotyczącym gry Fallout Online. Walka dwóch producentów i wydawców trwała od kilku lat. W tym miesiącu poznamy treść porozumienia i dowiemy się, czy wspomniana produkcja MMO w ogóle powstanie.

Serwis Duck and Cover poinformował, że firmy Bethesda Softworks i Interplay podpisały ugodę w sprawie gry Fallout Online. Producenci walczyli ze sobą od kilku lat i wydawało się, że do końca starcia jest daleko (nawet mimo plotek o polubownym finale). Wygląda jednak na to, że znaleziono rozwiązanie, które pasuje obu stronom. Niestety, szczegóły porozumienia są jeszcze nieznane.

Redaktor Duck and Cover potwierdził, że do ugody doszło w dniu procesu. Podobno atmosfera na sali rozpraw była wyjątkowo napięta aż do przerwy, którą przedłużono do lunchu. Po posiłku pomieszczenie zostało zamknięte dla osób postronnych – spotkali się w nim tylko adwokaci i klienci. Dwa źródła serwisu wskazują na to, że właśnie wtedy przedyskutowano i zatwierdzono warunki porozumienia.

Bethesda i Interplay podpisują ugodę – koniec wojny o Fallout Online? - ilustracja #1

Sprawa, o której pisaliśmy wielokrotnie jest bardzo bliska swojego finału. Podobno treść ugody poznamy w tym miesiącu. Wtedy okaże się, czy firma Interplay będzie mogła kontynuować prace nad Falloutem Online. Doprecyzowane zostanie też pewnie to, jakie prawa do marki posiada Bethesda – istnieje możliwość, że producent przejmie pełen pakiet.

Batalia o Fallout Online rozpoczęła się w 2009 roku. Bethesda pozwała firmę Interplay w związku z niewywiązywaniem się z umowy. Wcześniej twórcy The Elder Scrolls odkupili prawa do marki Fallout od Interplay, z wyłączeniem produkcji sieciowej. Interplay zobowiązał się do stworzenia gry MMO na pewnych warunkach. Tyle przynajmniej wiemy z poprzednich doniesień.

  1. Więcej informacji o walce firm Interplay i Bethesda