Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 10:20

autor: Sarge

Super Meat Boy zakupiony przez ponad milion graczy

Na twitterowym koncie studia Team Meat pojawiła się informacja, że gra Super Meat Boy sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy. Taką barierę udało się przełamać w nieco ponad rok od premiery.

Studio Team Meat ogłosiło, że gra Super Meat Boy przekroczyła w ubiegłym miesiącu barierę miliona sprzedanych egzemplarzy. Jak na dzieło niezależnego dewelopera jest to wynik godny pochwały.

Stosowną informację twórcy umieścili na Twitterze. Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie przekroczono milion sprzedanych egzemplarzy. Możliwe, że pomogła w tym czwarta edycja akcji Humble Indie Bundle i świąteczne promocje serwisu Steam. Nie zmienia to faktu, że rezultat udało się osiągnąć w nieco ponad rok od premiery pełnej wersji.

Super Meat Boy zakupiony przez ponad milion graczy - ilustracja #1

Niepozorne dzieło studia Team Meat ukazało się na Xboksie 360 oraz PC, ale prawdopodobnie to wersja na komputery osobiste cieszy się największą popularnością. Mogły przyczynić się do tego wspomniane przeceny w usłudze Steam, ale przede wszystkim oferta Humble Indie Bundle. Gracze mogli za dowolną kwotę kupić pakiet gier niezależnych, w skład którego wchodził m.in. omawiany Super Meat Boy – sprzedano ok. 435 tysięcy takich zestawów.

Super Meat Boy to dwuwymiarowa zręcznościówka, w której kierujemy tytułowym chłopcem z mięsa. Do dyspozycji otrzymaliśmy ponad 100 krótkich poziomów, których ukończenie może sprawić jednak sporo problemów. Akcja jest bowiem bardzo dynamiczna, a na poszczególnych etapach roi się od pułapek i nawet duże umiejętności akrobatyczne głównego bohatera często nie pomagają w zaliczeniu wymagającej sekcji. Na każdej planszy można śrubować wyniki czasowe, a także zbierać sekrety.