Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 09:57

autor: Hed

Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online

Gry Firefly Online i Buffy Online nie powstaną. Producent odpowiedzialny za projekty zakończył działalność ze względu na brak funduszy. Obie produkcje były oparte na motywach seriali telewizyjnych stworzonych przez Jossa Whedona.

Fani twórczości Jossa Whedona nie doczekają się dwóch gier opartych na jego serialach. Firma Multiverse, odpowiadająca za Firefly Online i Buffy Online, zakończyła działalność. Producent przestał istnieć już w grudniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz informacja została wygrzebana z sieci przez serwis Ten Ton Hammer. Powodem zamknięcia studia były problemy finansowe.

Wiadomość o wstrzymaniu prac nad projektami została opublikowana na stronie Multiverse. Przedstawiciele producenta wyjaśnili, że mimo dużego zainteresowania deweloperów ich platformą dla gier online (Multiverse Platform), nie udało się wypracować rentownego modelu finansowego. Pod koniec 2011 roku skończyły się fundusze i trzeba było zakończyć przedsięwzięcie.

Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online  - ilustracja #1

Multiverse zamierzał podbić rynek gier online za sprawą dwóch projektów. Początkowo pracowano nad wspomnianym Firefly Online. W 2008 roku twórcy stwierdzili, że lepiej będzie odłożyć pomysł na później i skupić się na innym tytule – Buffy Online. Obie produkcje nawiązują do seriali telewizyjnych, stworzonych przez Jossa Whedona, który cieszy się popularnością w społeczności graczy.

Zamknięcie Multiverse jest oczywiście przykrą sprawą, bo zapewne wiele osób straciło pracę. Mamy nadzieję, że producenci znajdą sobie nowe zajęcie. Fanom Whedonverse, czyli światów tworzonych przez Whedona, pozostaje wypatrywać innego projektu – Firefly Universe Online. Informacje o grze tworzonej przez DarkCryo Entertainment są publikowane na jej stronie społecznościowej.

  1. Oficjalna strona Multiverse