Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King (GBA)

Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King GBA

Klasyczna zręcznościówka, w której wcielamy się w tytułową pogromczynię wampirów i pokonujemy kilkanaście zróżnicowanych plansz. Na uwagę zasługuje możliwość upgrade'owania posiadanych broni (np. kusz).

Akcji | seriale TV | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King (GBA)

producent: Natsume Inc.

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

24czerwca2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King to niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której wcielamy się w tytułową pogromczynię wampirów. Serial Buffy cieszył się ogromną popularnością wśród młodzieży. Nie miał jednak zbyt dużo szczęścia jeśli chodzi o gry komputerowe. Nie inaczej było w przypadku przenośnych konsol firmy Nintendo. Poprzednia gra z tej serii, przygotowana na GameBoy’a Color, uznawana była za jedną z najgorszych produkcji w swoim gatunku. Tym razem zdecydowano się na wydanie wersji na GameBoy’a Advance. Zmienił się także developer. Jest to japońskie studio Natsume, znane głównie za sprawą gier z serii Medabots oraz Power Rangers.

Fabuła w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa istotnej roli. Warto jednak zaznaczyć jej obecność. Przedstawione w grze wydarzenia powiązane zostały z tytułowym potworem, znanym jako Darkhul King. Bestii nie tylko udało się powrócić na Ziemię, ale i odzyskać utracone wcześniej moce. W wyniku tego musimy poradzić sobie z plagą nawiedzających Sunnydale potworów. Do tego zadania wyznaczona oczywiście zostaje główna bohaterka. Należy jednocześnie zaznaczyć, iż Buffy jest jedyną grywalną postacią omawianej zręcznościówki. Pozostali bohaterowie pojawiają się jedynie w krótkich scenkach przerywnikowych, które oglądamy pomiędzy właściwymi etapami.

Producent przygotował 16 niezbyt rozbudowanych i jednocześnie bardzo zbliżonych do siebie poziomów. Opisywana produkcja jest klasyczną scrollowaną platformówką, rozgrywaną w dwuwymiarowym środowisku. Praktycznie cała zabawa opiera się na likwidowaniu napotykanych potworów. Sterowanie nie jest przy tym zbyt skomplikowane. Na uwagę zasługuje natomiast możliwość upgrade’owania lub łączenia ze sobą posiadanych broni. Zabrakło natomiast miejsc, w których można byłoby wysilić szare komórki. Zagadki są przeważnie bardzo proste i ograniczają się do odnalezienia odpowiedniego klucza lub zniszczenia przeszkody przy użyciu jednej z posiadanych broni. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie. Warto także dodać, iż omawiana zręcznościówka powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Nie zawarto więc żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King

Klasyfikacja PEGI Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online
Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online

wiadomość3 stycznia 2012

Gry Firefly Online i Buffy Online nie powstaną. Producent odpowiedzialny za projekty zakończył działalność ze względu na brak funduszy. Obie produkcje były oparte na motywach seriali telewizyjnych stworzonych przez Jossa Whedona.