Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Dragon Ball Z: Advanced Adventure (GBA)
OkładkaDragon Ball Z: Advanced Adventure (GBA)

Dragon Ball Z: Advanced Adventure GBA

Zręcznościowa gra akcji stworzona przez studio Dimps Corporation, w oparciu o licencję kultowej mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Gracze mają okazję prześledzić dzieciństwo Goku – głównego bohatera oryginalnej serii – zaprezentowane w formie piętnastu zróżnicowanych etapów.

Akcji | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Advanced Adventure Premiera GBA

17czerwca2005

producent: Dimps Corporation wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball dzieło Akiry Toriyamy, które obejmuje komiksy, filmy kinowe oraz przede wszystkim serię telewizyjną. Oczywiście nie brakuje też gier konsolowych, takich jak chociażby Dragon Ball: Advanced Adventure.

Dragon Ball: Advanced Adventure to zręcznościówka z kamerą, umieszczoną z boku. Jej akcja to skrócona wersja 153 odcinków oryginalnego Dragon Balla. Scenariusz gry zmieszczono w 15 etapach. Obejmuje on wszystkie ważniejsze wydarzenia, znane z dzieciństwa Goku, począwszy od pierwszego spotkania z Bulmą, a na poznaniu Szatana Serduszko skończywszy. Autorzy zmieścili w grze wszystkie ważniejsze postacie, które poznaliśmy w serii telewizyjnej. Pojawiają się one tutaj albo jako aktorzy w filmikach, albo jako bossowie, których Goku musi pokonać.

Na trasie etapów w Dragon Ball: Advanced Adventure pojawiają się głównie fragmenty zręcznościowe, a także boczne przejścia i sekretne pomieszczenia. Na końcu każdego z etapów na Goku czeka boss. Aby lepiej sobie z nimi radził, autorzy zaprojektowali całą gamę uderzeń i ich kombinacji, wśród których pojawiają się na przykład ataki magiczne. Goku przyłącza je do swojego repertuaru, odnajdując podczas podróży różnorakie przedmioty. Celem urozmaicenia zabawy autorzy umieścili pomiędzy standardowymi etapami różne mini-gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Advanced Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.