Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka River City Ransom EX (GBA)
OkładkaRiver City Ransom EX (GBA)

River City Ransom EX GBA

River City Ransom Ex to bijatyka, dedykowana kieszonkowej konsoli Game Boy Advane.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City Ransom EX Premiera GBA

25maja2004

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

River City Ransom Ex to bijatyka, dedykowana kieszonkowej konsoli Game Boy Advane. W wyższej szkole River City High toczyło się standardowe życie dopóty, dopóki dwoje studentów–punków nie przemianowało się na smoczych bliźniaków (w oryginale Dragon Twins). Spowodowało to bijatyki na holach oraz groźby – nauczyciele żyli w strachu. Szaleńcy stopniowo deprawowali uczniów, a pewnego dnia postanowili przejąć całkowitą kontrolę nad budynkiem. Zabronili wpuszczać do niego kogokolwiek, a także nie pozwalali nikomu wychodzić.

Jednym z bohaterów gry jest Alex, który tego feralnego dnia był nieobecny w szkole i z zewnątrz obserwuje on całą sytuację. Chłopak dostrzegł kogoś wielkiego, stojącego za tym całym bałaganem i postanowił wyruszyć na jego poszukiwania. Jednak potrzebował pomocy, a w mieście znalazł tylko jednego potencjalnego kandydata, swojego największego rywala – Ryana. Ten ostatni, uczęszczający do sąsiedniej Cross Town High pewnego razu znalazł w swojej szafce kawałek papieru wepchnięty pomiędzy dwie książki. Okazało się, że źli ludzie pozostawili mu wiadomość. Porwana została jego dziewczyna o imieniu Cyndi, a gang przechadza się po ulicach miasta i nikt nie ma prawa go zatrzymać, bo inaczej z Ryanem będzie źle.

Kluczowym celem rozgrywki jest rzecz jasna walka z napotkanymi przeciwnikami – m.in. pozbywanie się niewygodnych punków, którzy za dużo plotkują (należy ostrożnie wysłuchiwać różnorakich wiadomości). Gracz tworzy swoją reputację i dba o kompanów, a gdy zostaje dostatecznie złym, bossowie przyjmują go w swoje szeregi. Podczas gry należy zaopatrywać się zarówno w żywność, jak i przedmioty. Natomiast pieniądze zdobywamy zbierając je, gdy wypadną z unieszkodliwionych przeciwników. Na swojej drodze odkrywamy także nowe postaci oraz poznajemy kolejne techniki.

Autorzy zaimplementowali do rozgrywki bardzo żywe dialogi, nadające bohaterom różnorakie charaktery. Możemy także ładować uprzednio zapisane stany rozgrywki i stawać do walki ponownie samemu lub z przyjaciółmi. Całość dopełniają zróżnicowane poziomy trudności oraz fakt, iż program przystosowuje się do naszego stylu gry.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe River City Ransom EX: Odpowiednia dla każdego wieku.

River City Ransom EX Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel