Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice (NDS)

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice NDS

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice to pierwszy projekt rumuńskiej firmy Beast Studios. Jest on survival horrorem, który nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego o nastoletniej łowczyni wampirów.

Przygodowe | TPP | seriale TV | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice (NDS)

producent: Beast Studios

wydawca: 505 Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13lutego2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice to pierwszy projekt rumuńskiej firmy Beast Studios. Jest on survival horrorem, który nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego o nastoletniej łowczyni wampirów. Zresztą osoba odpowiedzialna za jego scenariusz, czyli Rob Deshotel jest także twórcą historii przedstawionej w grze.

Akcja Sacrifice rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach, znanych z siódmego sezonu serii. Wcielamy się tu oczywiście w jej główna bohaterkę, Buffy Summers, a naszym zadaniem jest ponowne zapieczętowanie Hellmouth. Nim jednak tego dokonamy, przyjdzie nam zmierzyć się z demonami i wampirami oraz aż dwunastoma bossami z samym First Evil na czele. Nie jest to proste zadanie, jednak nasza bohaterka walczyć potrafi i dysponuje wieloma specjalnymi umiejętnościami, które w późniejszych etapach gry mogą dodatkowo zostać wzmocnione przy pomocy zaklęć. Ponadto ma do dyspozycji szeroki wachlarz rodzajów broni – twórcy przygotowali ponad dwadzieścia rodzajów różnego oręża. Pomocne jest także dynamiczne środowisko z licznymi zniszczalnymi obiektami, które możemy wykorzystać w czasie potyczek.

W głównym trybie rozgrywki mamy 24 poziomy plus 4 bonusowe, które wpierw musimy odblokować. W czasie przygody spotykamy występujące w serialu postaci, takie jak na przykład Spike, Angel i Caleb oraz odwiedzimy dobrze znane lokacje - Sunnydale High, Bronze czy wspomniane Hellmouth.

Zarówno modele postaci jak i środowisko są w Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice całkowicie trójwymiarowe. W zależności od wybranego trybu rozgrywka przedstawiana jest z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Ten pierwszy dotyczy specjalnego, nastawionego na szybką akcję Challenge Mode.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice

Klasyfikacja PEGI Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online
Zamknięto firmę produkującą gry Firefly Online i Buffy Online

wiadomość3 stycznia 2012

Gry Firefly Online i Buffy Online nie powstaną. Producent odpowiedzialny za projekty zakończył działalność ze względu na brak funduszy. Obie produkcje były oparte na motywach seriali telewizyjnych stworzonych przez Jossa Whedona.

Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice w produkcji
Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice w produkcji

wiadomość13 lipca 2008

Firma 505 Games poinformowała o trwających obecnie pracach nad survival horrorem przeznaczonym na Nintendo DS - Buffy the Vampire Slayer: Sacrifice. Jak sam tytuł wskazuje, nawiązuje on do popularnego serialu telewizyjnego o nastoletniej łowczyni wampirów, którego scenarzysta, czyli Rob Deshotel zajął się także przygotowaniem historii w grze.