Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Fall: Last Days of Gaia (PC)
OkładkaThe Fall: Last Days of Gaia (PC)

The Fall: Last Days of Gaia PC

Innowacyjna gra cRPG z pełnym niespodzianek i zarazem bardzo oryginalnym wątkiem fabularnym. Akcja The Fall rozgrywa się w roku 2083, kiedy ludzkość cofnęła się w rozwoju do czysto prymitywnego i anarchicznego poziomu w wyniku konfliktu nuklearnego.

RPG | TPP | postapokalipsa | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fall: Last Days of Gaia Premiera PC

17listopada2004

pudełko PL

12lipca2006

producent: Silver Style wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Fall: Last Days of Gaia

Fallout 3

Fallout 2

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

The Fall: Last Days of Gaia to dzieło berlińskiej grupy developerskiej - Silver Style Entertainment. Jest to innowacyjna gra cRPG z pełnym niespodzianek i zarazem bardzo oryginalnym wątkiem fabularnym. Akcja The Fall rozgrywa się w roku 2083, kiedy ludzkość cofnęła się w rozwoju do czysto prymitywnego i anarchicznego poziomu w wyniku konfliktu nuklearnego.

Naszym głównym zadaniem, jako bohatera tej produkcji, jest wspieranie organizacji, która okrzyknęła się mianem „Rządu Nowego Ładu”. W świecie pełnym chaosu, gangów i licznych niebezpieczeństw jest to właściwie jedyne dostępne wyjście z całej sytuacji. Chociażby ze względu na to, iż rząd ten dostarcza swoim obywatelom wody, pożywienia i jakże potrzebnej broni. Są to jedyne czynniki, które liczą się dla mieszkańców zrujnowanej planety. Akcja rozgrywa się na ogromnych rozmiarów obszarze, który niegdyś znany był, jako południe Stanów Zjednoczonych. Obecnie natomiast stanowi on niebezpieczne i fascynujące zarazem miejsce – miejsce w którym przeżyjemy liczne ekscytujące przygody.

Produkt ten dostarcza graczowi dużej swobody rozgrywki, gdyż oprócz zadań głównych w grze dostępnych jest również ponad 150 questów pobocznych. Dla The Fall: Last Days of Gaia przygotowano specjalny silnik graficzny, dzięki któremu możliwy jest bardzo szczegółowy rendering trójwymiarowej grafiki z ogromną ilością detali. W świecie gry występuje ponad 1000 bohaterów niezależnych (NPC). Zaś każdy z nich posiada swój własny charakterystyczny wygląd, życie prywatne oraz plan dnia.

Powierzone nam misje wykonywać możemy wraz z grupą maksymalnie pięciu innych postaci, które uzbroić możemy w przeszło 300 sztuk różnego rodzaju uzbrojenia i pancerzy. Wraz z ich pomocą zdobędziemy swoje miejsce w nowym świecie, gdzie słowo „litość” nie jest znane jeszcze nikomu... Każdy z członków naszej drużyny posiada własną osobowość, którą wpływa na resztę kolegów. Aby usprawnić działania naszych podwładnych możemy także użyć kilku rodzajów transportu, którym kierujemy osobiście.

W The Fall: Last Days of Gaia występuje także specjalny system walki, który możemy dostosować do indywidualnych upodobań. Dla tych, którzy bardziej zainteresowani są fabułą niż walką dostępny jest tryb przyśpieszony i w pełni zautomatyzowany. Zaś dla fanów taktyki przygotowana została możliwość własnoręcznego kierowania bojami naszej drużyny - co niejednokrotnie trwać może wiele godzin.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 635 głosów czytelników.

The Fall: Last Days of Gaia cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe The Fall: Last Days of Gaia: 16+

The Fall: Last Days of Gaia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • 650MB HDD