Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Fall: Mutant City (2006) (PC)
OkładkaThe Fall: Mutant City (2006) (PC)

The Fall: Mutant City (2006) PC

The Fall: Mutant City to samodzielne rozszerzenie do osadzonej w postnuklearnym świecie gry cRPG o tytule The Fall: Last Days of Gaia.

To jest dodatek do gry The Fall: Last Days of Gaia.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fall: Mutant City (2006) Premiera PC

anulowana

producent: Silver Style wydawca: Deep Silver Strona oficjalna

niemieckaniemiecka

Gry podobne do The Fall: Mutant City (2006)

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Fallout 3

The Fall: Last Days of Gaia

The Fall: Mutant City to samodzielne rozszerzenie do osadzonej w postnuklearnym świecie gry cRPG o tytule The Fall: Last Days of Gaia. Tym razem pierwsze skrzypce w linii fabularnej odgrywają, jak łatwo możemy się domyślić, tytułowe mutanty, zaś scenariusz gry ma miejsce trzy lata po wydarzeniach z pierwowzoru – w roku 2086.

Przez te nieco ponad tysiąc dni sytuacja na planecie ździebko się skomplikowała. Po wprowadzeniu w życie projektu „Biosfera” udało się co prawda częściowo rozwikłać problemy znane z pierwszej części gry, jednak jak grzyby po deszczu wyrosły i napęczniały nowe, monstrualne kłopoty. Miejsce starej władzy szybko i zręcznie zajęły liczne, brutalne i wiecznie skłócone z resztą świata gangi, które nie mają w zwyczaju oszczędzać nikogo. Co więcej, na pustynnym horyzoncie pojawiło się nowe, niewyobrażalne wręcz zagrożenie ze strony mutantów, zwanych „beztwarzowcami”, z racji na potworny wygląd. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, jakie są plany odmieńców, co nimi kieruje i dlaczego tak bezlitośnie i bez wyrzutów sumienia mordują wszystko, co się rusza i nie jest zmutowane. W całym tym rozgardiaszu tylko jedno jest pewne – jeśli nikt nie ruszy się wreszcie z fotela i nie posprząta tego całego bałaganu, ci maniakalni „porąbańcy” przejmą władzę nad światem, a tego wirtualne ludziki zamieszkujące świat The Fall z pewnością by nie chciały.

Przeobrażając nasze ciężko zarobione/wyłudzone pieniążki w pudełko z napisem The Fall: Mutant City, otrzymujemy możliwość zapoznania się z kolejnym, niezwykle istotnym rozdziałem sagi. Warstwa fabularna jest ciekawa, obszerna i zapewnia nieliniową rozgrywkę z wieloma możliwymi zakończeniami. Wędrujemy przez tuziny nowych terenów, na których napotykamy wiele pomysłowych i wymagających sporej inwencji zadań. Uwzględniono także cykliczne zmiany czasowe, więc świat przed zagładą ratujemy zarówno w dzień, jak i w nocy. Podobnie jak w rzeczywistości, także w The Fall napotkani bohaterowie niezależni wykonują różne czynności w różnych miejscach, w zależności od aktualnej pory dnia. Ponadto, do naszej dyspozycji oddano 8 nowych „członków załogi”, którzy chętnie pomogą graczowi w jego misji. Każdy z „nowych” jest wyposażony w barwną biografię i charakterystyczny dla siebie wachlarz opcji interakcji z bohaterem pierwszoplanowym. Nie powinni być zawiedzeni także miłośnicy militariów oraz kolekcjonerzy – w Mutant City występuje zawrotna liczba ponad 600 różnych rodzajów broni oraz przedmiotów. Wszystko to okraszone jest dopracowaną szatą graficzną, która, według twórców, perfekcyjnie oddaje unikatowy klimat i charakterystyczny „feeling” postapokaliptycznego świata.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Fall: Mutant City (2006): 12+