Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 10:20

autor: Adrian Werner

Postapokaliptyczny świat z gry RPG The Fall powróci w przygodówce

Mamy dobre wieści dla miłośników klimatów postapokaliptycznych. Niemiecka firma F+F Distribution ujawniła, że już wkrótce do sprzedaży trafi przygodówka kontynuująca wątki z gry RPG The Fall: Last Days of Gaia.

Fani postapokaliptycznych RPG-ów zapewne pamiętają grę The Fall: Last Days of Gaia. Niemiecki wydawca F+F Distribution poinformował, że już wkrótce powrócimy do tego uniwersum w przygodówce The Fall: Mutant City.

Postapokaliptyczny świat z gry RPG The Fall powróci w przygodówce - ilustracja #1

Gra ponownie przeniesie nas do świata zniszczonego przez akt terrorystyczny, podczas którego w atmosferę Ziemi wysłane zostały maszyny produkujące ogromne ilości CO2. Spowodowało to kataklizm ekologiczny i śmierć większości populacji planety. Wcielimy się w mężczyznę zainfekowanego śmiercionośnym wirusem. Jego jedyną szansą na przeżycie jest udanie się w poszukiwaniu lekarstwa do gniazda mutantów.

The Fall: Mutant City będzie klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click, więc większość czasu spędzimy na przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Autorzy obiecują jednak dynamiczne łamigłówki, które można rozwiązać na wiele sposobów oraz zmienny cykl dnia i nocy.

Postapokaliptyczny świat z gry RPG The Fall powróci w przygodówce - ilustracja #2

Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o pecetach. Jej niemiecka wersja trafi do sprzedaży 25 listopada tego roku. Nie wiemy na razie, czy w planach są również edycje w innych językach.

Na koniec warto zauważyć, że nazwę The Fall: Mutant City nosił wcześniej skasowany dodatek do The Fall: Last Days of Gaia. Nie wiadomo jednak, czy przygodówka oparta zostanie na tym samym scenariuszu, co niedoszłe rozszerzenie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Fall: Last Days of Gaia

The Fall: Last Days of Gaia