Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2009, 08:30

autor: Jiker

Wyciekł pokaz gry Wiedźmin 2 na PC! [news uaktualniony]

Na łamach serwisu Youtube zamieszczony został film pochodzący rzekomo z wersji alfa gry Wiedźmin 2 na PC. Nagranie, wytropione przez colinsa – jednego z czytelników serwisu blogowego Polygamia.pl – prezentuje produkcję w akcji, zwracając naszą uwagę na szereg nowych rozwiązań i technik, które mają zostać zawarte w pełnej wersji dzieła polskiego CD Projekt RED.

Na łamach serwisu Youtube zamieszczony został film pochodzący z wersji alfa gry Wiedźmin 2 na PC. Nagranie, wytropione przez colinsa – jednego z czytelników serwisu blogowego Polygamia – prezentuje produkcję w akcji, zwracając naszą uwagę na szereg nowych rozwiązań i technik, które mają zostać zawarte w pełnej wersji dzieła polskiego CD Projekt RED. Nie musimy oczywiście dodawać, że przeciek oficjalnie potwierdza plotki o pracach nad drugą odsłoną przygód Geralta – i nie mamy tu do czynienia ze znajdującą się ostatnio na tapecie specjalną edycją The Witcher na konsole, a z pełnoprawną kontynuacją części pierwszej.

Wyciekł pokaz gry Wiedźmin 2 na PC! [news uaktualniony] - ilustracja #1

Film jest tak naprawdę prezentacją The Witcher 2: Assassins of Kings, stworzoną dla wewnętrznego użytku. Pokaz gry w wersji alfa prowadzą wspólnie Marcin Iwiński, jeden z założycieli firmy CD Projekt, oraz Marek Ziemak, pracujący jako projektant w studiu CD Projekt RED. Już na samym jej początku pada zapewnienie, że mamy tu do czynienia z sequelem pierwszego Wiedźmina – produkcji, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie 1,2 miliona egzemplarzy.

Z filmu dowiadujemy się, że Wiedźmin 2 zaskoczy nas odrestaurowaną oprawą graficzną wykorzystującą wszystkie najpopularniejsze i najbardziej zaawansowane efekty i techniki. Ma to posłużyć do stworzenia jednego z najbardziej realistycznych światów, jakimi mogą się pochwalić dzisiejsze gry z gatunku cRPG. Istotną rolę odegra również zupełnie nowy system dialogów, cechujący się wykorzystaniem dynamicznych ujęć kamery oraz większym wpływem na sytuację ze strony gracza.

Wyciekł pokaz gry Wiedźmin 2 na PC! [news uaktualniony] - ilustracja #2

W The Witcher 2: Assassins of Kings wszelkie działania gracza nie pozostaną bez wpływu na otoczenie – mamy tu na myśli głównie spotykanych bohaterów niezależnych oraz zwykłych mieszkańców miast i wiosek. Niczym w serii Assassin’s Creed lub GTA będą oni żywo komentować nasze poczynania oraz zmieniać nastawienie do Geralta. W filmie można zaobserwować zniszczenie skrzynek i beczek przy użyciu jednej z mocy głównego bohatera gry, co oczywiście wzbudziło wielkie zainteresowanie ze strony zgromadzonych NPC. Szczęśliwie nie byli oni w stanie dociec, kto tak naprawdę jest za to odpowiedzialny. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy niezależni bohaterowie będą wiedli własne życie, wykonując przy tym rutynowe zadania. Każde zakłócenie porządku będzie przez nich zatem automatycznie wychwytywane, urozmaicając w ten sposób ciekawie zapowiadającą się rozgrywkę.

W The Witcher 2 powróci znany i lubiany system walki, stanowiący jeden z najlepszych elementów części pierwszej. Zostanie on jednak usprawniony – będzie bardziej dynamiczny, pomocne okaże się również wykorzystanie w grze silnika fizycznego Havoc. W starciach zastosowanie znajdą ponadto tzw. Quick Time Eventy, czyli sytuacje, w których w nie naszym zadaniem jest wciskanie przycisków w odpowiednim czasie. Z pewnością wpłyną one dodatkowo na efektowność walk.

Wyciekł pokaz gry Wiedźmin 2 na PC! [news uaktualniony] - ilustracja #3

To wszystkie istotne informacje zawarte w pokazie The Witcher 2: Assassins of Kings. Bardzo prawdopodobne, że jego wyciek był sprawką jednego z byłych już pracowników firmy CD Projekt. Mamy nadzieję, że już niebawem sprawa to zostanie wyjaśniona przez twórców gry.

UAKTUALNIENIE: Głos w sprawie zabrali przedstawiciele studia CD Project RED:

Oczywiście nie będę zaprzeczał faktom. Film, który wczoraj pojawił się w Internecie przedstawia nasz najnowszy projekt, Wiedźmina 2, nad którym pracujemy już od jakiegoś czasu. Stworzyliśmy go pół roku temu, na potrzeby prezentacji pierwszej grywalnej wersji tytułu " powiedział Adam Kiciński, szef studia CD Projekt RED. „W chwili obecnej trwają poszukiwania potencjalnego wydawcy (lub wydawców) dla tego tytułu, a sam wyciek jest niekontrolowanym efektem ubocznym tych działań. Na dzień dzisiejszy powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy odnośnie samej gry ”.

Więcej informacji i materiałów prasowych na temat Wiedźmina 2 zostanie udostępnionych wraz z oficjalnym ogłoszeniem projektu.