Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2014, 17:56

autor: Góral

Tropico 5 zadebiutowało na komputerach PC

Tropico 5, najnowsza odsłona serii gier strategiczno-ekonomicznych, zadebiutowała wczoraj na komputerach PC. W związku z tym pojawił się nowy zwiastun produkcji oraz pierwsze recenzje światowych mediów. Według większości recenzentów "piątka" to bardzo dobra produkcja dla fanów gatunku.

Wczoraj na komputerach PC ukazała się gra strategiczno-ekonomiczna Tropico 5. Tytuł dostępny jest w ramach cyfrowej dystrybucji m.in. w sklepie Steam za 44,99 euro (około 187 zł). Za tańszymi ofertami możecie rozglądnąć się w tym miejscu. W związku z debiutem produkcji firma Kalypso Media opublikowała nowy zwiastun do obejrzenia powyżej. Oprócz tego poznaliśmy także opinie mediów na temat najnowszej odsłony serii. Te w większości przypadków są pozytywne, dzięki czemu tytuł może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 77 punktów. Recenzenci chwalą m.in. przystępną i wciągającą rozgrywkę, garść nowości, humor oraz niecodzienny klimat produkcji. Część osób narzeka, że Tropico 5 jest nieco uboższe od poprzedniczki i nie wnosi serii na nowy poziom.

Wybrane oceny Tropico 5:

Tropico 5 zadebiutowało na komputerach PC - ilustracja #2Tropico 5 to kolejna odsłona popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych. W produkcji wcielamy się w El Presidente – przywódcę małego, położonego na wyspie państwa. Tytuł opiera się na tych samych zasadach, co wcześniejsze części, ale twórcy zatroszczyli się o kilka nowości, w tym system dynastii, polegający na obsadzaniu najważniejszych rządowych stołków członkami własnej rodziny. Obecnie Tropico 5 dostępne jest tylko na komputerach PC, ale w późniejszym czasie ukaże się także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tropico 5

Tropico 5