Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 maja 2014, 08:26

Warcraft - zakończono zdjęcia do filmowej adaptacji marki studia Blizzard Entertainment

Reżyser Duncan Jones poinformował, że zakończył zdjęcia do filmowej adaptacji cyklu Warcraft. Teraz projekt czekają długie miesiące postprodukcji, a premiera gotowego dzieła nastąpi w 2016 r.

Film wejdzie na ekrany kin w marcu 2016 r. - Warcraft - zakończono zdjęcia do filmowej adaptacji marki studia Blizzard Entertainment - wiadomość - 2014-05-25
Film wejdzie na ekrany kin w marcu 2016 r.

Fani studia Blizzard Entertainment mają powody do zadowolenia. Reżyser Duncan Jones poinformował bowiem na swoim koncie Twitter, że zakończył zdjęcia do filmu Warcraft. Oczywiście, nie znaczy to, że produkcja trafi do kin już wkrótce. Zamiast tego jej premiera zaplanowana została na 2016 rok. Powodem tego jest głównie konieczność dodania olbrzymiej ilości komputerowych efektów specjalnych. Na początku miesiąca prezes studia Legendary Films Thomas Tull stwierdził, że postprodukcja potrwa dwadzieścia miesięcy, co ma umożliwić pełne dopracowanie każdego aspektu tego projektu. Wydaje się to mądrą decyzją, gdyż jak dotąd ekranizację gier nie prezentowały najczęściej zbyt wysokiego poziomu i Warcraft może stać się dla tej kategorii tytułem przełomowym.

Saga przenoszenia uniwersum marki Warcraft na srebrny ekran jest długa i naznaczona wieloma potknięciami. O zamiarze wyprodukowania filmu osadzonego w tym świecie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2006 roku. Trzy lata później ujawniono, że reżyserem projektu będzie Sam Raimi, mający na koncie m.in. pierwszą trylogię o przygodach Spider-Mana. Spodziewano się, że angaż twórcy tego kalibru zapewni projektowi powodzenie, ale w 2012 roku Raimi ogłosił, że wycofał się z przedsięwzięcia po to, aby w pełni poświęcić się filmowi Oz: Wielki i potężny.

Warcraft - zakończono zdjęcia do filmowej adaptacji marki studia Blizzard Entertainment - ilustracja #2

Przez pewien czas wydawało się, że adaptacja może nie powstać wcale. Nadzieje fanów rozbudziło na początku 2013 roku zatrudnienie Duncana Jonesa, czyli reżysera Moon oraz Kodu nieśmiertelności. Wraz z jego angażem prace wreszcie ruszyły pełną parą i wszystko wskazuje na to, że w marcu 2016 roku wreszcie zobaczymy krainę Azeroth na srebrnym ekranie.

Wiążemy z tym filmem spore nadzieje. Marka Warcraft ma duży potencjał fabularny, oferując bogaty świat i wiele ciekawych postaci, a Duncan Jones udowodnił, że potrafi tworzyć wyśmienite filmy o tematyce fantastycznej, choć oddzielnym pytaniem pozostaje to, jak poradzi sobie w wysokobudżetowej superprodukcji.

  1. Blizzard Entertainment – oficjalna strona studia