Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2015, 12:04

Rock Band - Harmonix szykuje się do wydania czwartej części?

Studio Harmonix, odpowiedzialne m.in. za serię Rock Band, opublikowało wczoraj ankietę, której treść sugeruje, że zespół zastanawia się nad stworzeniem czwartej części tej gry muzycznej. Byłaby to pierwsza pełnoprawna odsłona od 2010 roku.

Od premiery trzeciej części serii Rock Band minęły już ponad cztery lata i do niedawna nic nie wskazywało na to, by po finansowej klęsce, jaką się ona okazała, ktokolwiek w studiu Harmonix miał chęć na szybkie wskrzeszenie cyklu. Wkrótce jednak możemy doczekać się zapowiedzi czwartej odsłony. Deweloper opublikował bowiem wczoraj krótką ankietę, w której pyta graczy o preferowaną postać kolejnych części serii.

Bardzo możliwe, że posiadacze konsol ósmej generacji już wkrótce także będą mogli zagrać w Rock Band. - Rock Band - Harmonix szykuje się do wydania czwartej części? - wiadomość - 2015-01-17
Bardzo możliwe, że posiadacze konsol ósmej generacji już wkrótce także będą mogli zagrać w Rock Band.

To druga już wiadomość w ostatnich dniach, związana z – wydawałoby się pozostającym w stagnacji – cyklem Rock Band: przedwczoraj informowaliśmy o pierwszym od prawie dwóch lat zestawie nowych piosenek do trzeciej odsłony. W opublikowanej w piątek ankiecie, podobnej w swej treści do tej z lipca 2014 roku, Harmonix prosi o odpowiedź na szereg pytań, m.in. o ulubioną część serii, posiadane platformy oraz tryby, z których najchętniej korzystali gracze. Co prawda nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale skoro studio pyta się o to, w jakiej postaci najchętniej otrzymalibyśmy kolejną odsłonę cyklu, można wywnioskować, że amerykański deweloper powoli bada grunt pod stworzenie „czwórki”. W minionych latach gry muzyczno-rytmiczne, obsługiwane przy użyciu kontrolerów w kształcie instrumentów, straciły bowiem na popularności: ostatnie części tak Rock Band, jak i konkurencyjnego Guitar Hero, okazały się finansowymi wpadkami. W przypadku Harmonix słabe wyniki sprzedaży „trójki” poskutkowały zakończeniem współpracy z firmą Viacom.

Pomimo świetnych ocen Rock Band 3 okazał się finansową porażką. - Rock Band - Harmonix szykuje się do wydania czwartej części? - wiadomość - 2015-01-17
Pomimo świetnych ocen Rock Band 3 okazał się finansową porażką.

Może jednak ponad czteroletnia rozłąka z serią oraz zmiana generacji konsol sprawi, że Rock Band znowu wróci do dawnej sławy. Pomóc może w tym fakt, że na razie nic nie wskazuje na to, by wskrzeszona miał zostać cykl Guitar Hero – tworzące go studio Neversoft zostało zamknięte, a Activision, firma posiadająca prawa do marki, nadal nie wyznaczyła dewelopera, który miałby odpowiadać za kolejną część.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Harmonix