Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lipca 2014, 13:38

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Płonące oko i ostre noże na zamknięcie studia Neversoft

Pracownicy studia Neversoft oficjalnie pożegnali się ze swoim dotychczasowym miejscem pracy. W maju poinformowano o zamknięciu zespołu odpowiedzialnego za serie Tony Hawk's i Guitar Hero, a jego członkowie przeszli do ekipy Infinity Ward.

Wczoraj odbyło się uroczyste zamknięcie studia Neversoft (twórcy serii Tony Hawk’s i Guitar Hero), którego pracownicy zostali przeniesieni do zespołu Infinity Ward odpowiedzialnego za kilka części cyklu Call of Duty. W ramach pożegnania się z dotychczasowym miejscem pracy, doszło do rytualnego spalenia modelu charakterystycznego oka, będącego dotychczas częścią loga Neversoftu. Oprócz tego każdy z pracowników dostał na pamiątkę imponująco wyglądający nóż z napisem Neversoft. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Joel Jewett (szef) i Scott Pease (dyrektor) postanowili odejść na stałe i przejść na emeryturę. Połączenie sił zespołów Infinity Ward i Neversoft było naturalnym następstwem tego, że drugi z wymienionych deweloperów od czasu Guitar Hero: Warriors of Rock w 2010 roku nie stworzył samodzielnie żadnej innej gry.

Płonącym okiem pracownicy pożegnali się ze studiem Neversoft

Neversoft (znane też jako Neversoft Entertainment) to amerykańskie studio założone w czerwcu 1994 roku przez Joela Jewetta, Micka Westa i Chrisa Warda. Pierwszą produkcją dewelopera była chodzona bijatyka Skeleton Warriors na konsole PlayStation i Sega Saturn. Największą popularność zespół zdobył po premierze gry Tony Hawk’s Pro Skater, która zapoczątkowała niezwykle udaną serię sportową, w której wcielaliśmy się w profesjonalnego skatera.

Każdy pracownik studia Neversoft otrzymał na pamiątkę taki nóż