Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 14:00

autor: Draug

Obcy: Izolacja – DLC z Nostromo dostępne nie tylko w pre-orderze

Studio Creative Assembly i firma Sega poinformowały, że premierowe DLC do gry Obcy: Izolacja, zawierające dwie misje będące reminiscencją scen z filmu Ridleya Scotta z 1979 roku (Crew Expendable i Last Survivor), będą dostępne nie tylko dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe. Niestety, nie znamy jeszcze ich cen.

Obcy: Izolacja w skrócie:
  • Producent: Creative Assembly
  • Wydawca: SEGA
  • Gatunek: survival horror z widokiem FPP, osadzony w uniwersum z serii filmów Obcy
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 7 października 2014

Przedwczoraj firma Sega zgotowała nielichą niespodziankę wszystkim, którzy niecierpliwie wypatrują debiutu gry Obcy: Izolacja (oryginalnie Alien: Isolation). Zapowiedziano wówczas premierowe DLC do wspomnianej produkcji, pozwalające nam wskoczyć w buty bohaterów oryginalnego filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo (ang. Alien) z 1979 roku. Niestety, drobnym rozczarowaniem okazał się fakt, że dwie bonusowe misje zostaną udostępnione wyłącznie osobom, które zamówią tytuł przed premierą. Jednak dziś mamy dobre wieści: najwyraźniej zaskoczeni entuzjazmem, z jakim przyjęto zapowiedź Crew Expendable i Last Survivor, twórcy ogłosili, że oba dodatkowe etapy będą mogły trafić w ręce graczy również po premierze najnowszego dzieła studia Creative Assembly. Na tę chwilę nie znamy jeszcze cen tych dwóch DLC (albo jednego, jeśli twórcy zdecydują się połączyć je w jeden pakiet) ani innych informacji na ten temat, lecz ma się to zmienić już wkrótce.

Przypomnijmy, na czym mają polegać omawiane misje (poniższe opisy to dwa spore spoilery, więc nie czytajcie tego, jeśli nie widzieliście Obcego Ridleya Scotta, a zamierzacie kiedyś nadrobić tę zaległość):

  • Crew Expendable – akcja rozpoczyna się tuż po śmierci Bretta, pierwszej ofiary Obcego (nie licząc Kane’a, którego dopadł „facehugger”). Wcielamy się w Ellen Ripley, Dallasa albo Parkera, i poruszamy się po niemal całym Nostromo, współpracując z Lambert i Ashem w celu zwabienia ksenomorfa do śluzy powietrznej.
  • Last Survivor – misja ukazująca późniejsze wydarzenia, rozpoczynające się w momencie śmierci ostatnich członków załogi Nostromo (oprócz Ripley). Bohaterka musi ostrożnie przemierzyć pokład statku, aby uruchomić sekwencję autodestrukcji, a następnie dostać się do Narcissusa, promu ratunkowego, i uciec.

Co istotne, wymienione postacie będą wyglądały jak żywcem wyjęte z pierwowzoru i przemówią swoimi oryginalnymi głosami. Usłyszymy więc i zobaczymy m.in. Sigourney Weaver (Ripley), Toma Skerritta (Dallas), Veronicę Cartwright (Lambert) i Iana Holma (Ash).

Obcy: Izolacja zadebiutuje na całym świecie (również w Polsce) 7 października bieżącego roku. Zmagać się z Obcym i własnym strachem będą posiadacze pecetów oraz konsol siódmej (Xbox 360, PlayStation 3) i ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).