Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2015, 09:13

autor: Góral

Homeworld Remastered Collection zadebiutuje dziś na rynku

Dziś wieczorem w sklepie Steam ukaże się wyczekiwane przez miłośników gier strategicznych Homeworld Remastered Collection. Wydaje się, że studio Gearbox spisało się na medal podczas odświeżania Homeworld i Homeworld 2, gdyż kolekcja zbiera doskonałe recenzje.

Homeworld Remastered Collection w skrócie:
  • Gatunek: kosmiczna strategia czasu rzeczywistego
  • Deweloper: Gearbox Software
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery 25 lutego 2015 roku
  • Inne: przed premierą złożono ponad 100 tys. zamówień na grę

W lipcu 2013 roku studio Gearbox ujawniło, że zamierza gruntownie odświeżyć dwie odsłony serii Homeworld. Po kilkunastu miesiącach oczekiwania, dziś wieczorem w sklepie Steam oficjalnie zadebiutuje zestaw Homeworld Remastered Collection. W pakiecie, oprócz wspomnianych wcześniej zremasterowanych produkcji, znalazły się także oryginalne wersje Homeworld i Homeworld 2. Do momentu odblokowania kolekcji jej cena wynosi 27,19 euro (około 113 zł), natomiast po debiucie koszt zakupu wzrośnie do 31,99 euro (około 134 zł). Odpowiedź na pytanie czy warto w ogóle inwestować swój czas i pieniądze w ten projekt, przynoszą pierwsze recenzje Homeworld Remastered Collection, z których wynika, że zespół Gearbox odwalił kawał dobrej roboty przy tym tytule.

Dziś wieczorem rozpoczniemy zabawę w Homeworld Remastered Collection. - Homeworld Remastered Collection zadebiutuje dziś na rynku - wiadomość - 2015-02-25
Dziś wieczorem rozpoczniemy zabawę w Homeworld Remastered Collection.

Autorzy poszczególnych tekstów chwalą przede wszystkim fantastyczny gameplay z epickimi kosmicznymi starciami, który nie zestarzał się ani trochę. Do tego deweloperzy wprowadzili go w dzisiejsze czasy znakomitą oprawą audio-wideo. Oczywiście podczas zabawy zdarzają się okazjonalne błędy, ale w ogólnym rozrachunku schodzą one na daleki plan i w ogóle nie wpływają na frajdę płynąca z zabawy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opinii:

Oryginalne wersje Homeworld i Homeworld 2 zostały stworzone przez studio Relic Entertainment. Pierwsza część ukazała się w 1999 roku, a druga zadebiutowała w 2003 roku. W 2000 roku na rynku pojawiła się także gra Homeworld: Cataclysm od zespołu Barking Dog Studios, która pierwotnie była planowana jako dodatek do „jedynki”, ale ostatecznie ukazała się jako samodzielna produkcja.

Dodatkowo Randy Pitchford, szef studia Gearbox zdradził, że przedpremierowa sprzedaż produkcji przekroczyła 100 tys. egzemplarzy. Tytuł promowany jest przez samo studio od około miesiąca bez wsparcia dużego wydawcy. Wynik ten udowadnia, że marka Homeworld wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem graczy i deweloper dokonał znakomitej inwestycji, przejmując do niej prawa od upadającego THQ za 1,35 mln dolarów.

TWOIM ZDANIEM

Grałeś kiedyś w Homeworld?

Nie mam pojęcia co to jest Homeworld.
31,6%
Jestem wielkim fanem serii.
29,6%
Nie grałem, ale kojarzę tę markę.
28,9%
Powiedzmy, że miałem styczność.
9,9%
Zobacz inne ankiety