Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4XONEPCX360PS3
Okładka Rocksmith 2014 (PS4)

Rocksmith 2014

Kolejna odsłona innowacyjnej gry studia Ubisoft, która zrewolucjonizowała wylansowany przez serię Guitar Hero gatunek popularnych gier muzycznych, pozwalając na wykorzystanie w roli kontrolera autentycznej gitary elektrycznej lub basowej.

Towarzyskie | edukacyjne | muzyczne

Okładka Rocksmith 2014 (PS4)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

22paź2013

PC PS3 X360

4lis2014

PS4 XONE

Rocksmith 2014 jest drugą odsłoną serii innowacyjnych gier muzycznych, pozwalających na naukę gry na gitarze elektrycznej lub basowej. Producentem ponownie jest francuska firma Ubisoft. Aby móc bawić się z tytułem musimy być posiadaczem gitary, którą podłączamy za pomocą kabla do peceta/konsoli. W przypadku wersji na Xboksa 360 część opcji w grze możemy wybierać za pomocą komend głosowych odpowiednio interpretowanych przez Kinect.

Podobnie jak w pierwowzorze, Rocksmith 2014 uczy nas, jak zagrać na prawdziwym instrumencie znane utwory muzyczne z repertuaru największych gwiazd rocka i metalu. Tym razem do dyspozycji graczy zostały oddane takie hity jak Knights of Cydonia zespołu Muse, The Trooper Iron Maiden i War Ensemble Slayera. Oprócz tego Rocksmith oferuje również szereg lekcji i minigier, które skutecznie zastępują nauczyciela i pozwalają wyćwiczyć technikę potrzebną do zagrania wszystkich piosenek zawartych w produkcji.

Główną nowością wersji 2014 jest Session Mode, który pozwala improwizować do akompaniamentu wirtualnego zespołu, na bieżąco dopasowującego podkład do naszego stylu grania. Twórcy udostępnili szereg opcji, umożliwiających ustawienie liczby instrumentów kapeli, ich rodzaju, tempa i brzmienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 269.90

Gry podobne do Rocksmith 2014

Klasyfikacja PEGI Rocksmith 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Rocksmith 2014

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i3 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca
Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca

Recenzja 15 listopada 2013, 13:08

Zastąpienie trybu Journey jeszcze bardziej spartańskim systemem misji ma jednak swoje uzasadnienie – w tym roku Rocksmith już niemal całkowicie zrywa ze schematami wypracowanymi przez gry muzyczne na rzecz walorów edukacyjnych. Wprawdzie do podobnych wniosków doszedłem już podczas recenzowania poprzedniej edycji, ale tym razem jest to jeszcze bardziej widoczne. Koniec z wyimaginowanymi koncertami i bisami, które gra się po raz pierwszy w życiu. Tego rodzaju idylliczne obrazki zastąpiono prostym przesłaniem – zanim wyjdziesz z czymś do ludzi, naucz się to porządnie grać. Może się to wydawać oczywiste, ale wierzcie mi – są na tym świecie kapele, które na koncertach brzmią tak, jakby cały ich warsztat muzyczny opierał się na doświadczeniu wyniesionym z młócenia w Rock Banda. Albo Call of Duty, bo przełożenie na umiejętność gry na gitarze jest w obu przypadkach takie samo.

PC
PS3
X360
PS4
XONE