Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 14:55

autor: Aquma

Ubisoft szuka ludzi do pracy nad nowym Rocksmith

Francuska firma Ubisoft szuka pracowników do projektu związanego z serią gier muzycznych Rocksmith. Poszukiwani są m.in. analitycy muzyczni i specjaliści od transkrypcji muzyki.

W SKRÓCIE:

  1. oferty pracy zamieszczone na stronie Ubisoftu sugerują, że kolejna część cyklu Rocksmith znajduje się w produkcji;
  2. firma szuka m.in. projektanta technicznego, analityków muzycznych i eksperta od transkrypcji muzyki.

Oferta pracy, którą można znaleźć na stronie Ubisoftu sugeruje, że francuska firma pracuje nad kontynuacją serii gier muzycznych Rocksmith. Poszukiwana osoba ma zajmować się transkrypcją tabulatur dla gitary elektrycznej i basowej, sprawdzaniem zapisów nut, mapowaniem tempa plików dźwiękowych oraz analizowaniem piosenek w celu zidentyfikowania charakterystycznych cech i używanych technik.

To jednak nie wszystko – koncern szuka też kilku innych specjalistów, którzy mają pracować nad cyklem Rocksmith (widać to m.in. po nazwach stanowisk oraz detalach w samych opisach przyszłych obowiązków). Mowa o kilku testerach, projektancie technicznym, analitykach muzycznych oraz projektancie interfejsu użytkownika.

Ostatnia odsłona serii Rocksmith ukazała się w 2014 roku. W tym roku Ubisoft oficjalnie przestał wspierać tę produkcję kolejnymi dodatkami, co również sugerzuje, że zapowiedź kolejnej części jest jedynie kwestią czasu.

  1. Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca
  2. Rocksmith – strona oficjalna