Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2020, 15:15

autor: AlexB

The Boys jako gra planszowa, to gratka dla fanów

W serwisie Kickstarter trwa zbióka na grę planszową The Boys: This Is Going To Hurt. Będzie ona oparta na komiksowym cyklu autorstwa Gartha Ennisa i Daricka Robertsona, który został spopularyzowany dzięki serialowi platformy Amazon Prime Video.

Walcząca z niezbyt przyjemnymi superbohaterami ekipa The Boys, która narodziła się na kartach komiksów Gartha Ennisa i Daricka Robertsona, na dobre rozgościła się na salonach popkultury. Duża w tym zasługa serialu Erica Kripkego oraz Evana Goldberga wyprodukowanego dla platformy Amazon Prime Video. Nic zatem dziwnego, że na fali popularności tej marki powstają kolejne produkty nią sygnowane. Jednym z nich jest The Boys: This Is Going To Hurt – gra planszowa opracowywana przez 1First Games.

W dużym skrócie - The Boys: This Is Going To Hurt będzie mogło bawić się od dwóch do pięciu osób. Każda z nich wcieli się w jednego agenta CIA, którego misją jest unieszkodliwienie zdegenerowanego superbohatera i przywódcy grupy znanej jako The Seven, czyli Homelandera. Nie będzie to jednak łatwe. Aby osiągnąć cel, konieczne okaże się zgromadzenie własnej ekipy herosów (z puli przeszło 80) za pomocą szantażów, łapówek i starych dobrych pięści (z okazjonalnym wykorzystaniem Compound V dla wzmocnienia). Gdy odpowiednia grupa zostanie już zebrana, wówczas dany gracz będzie mógł stawić czoła głównemu antagoniście. Jeśli wygra, tryumfuje w całej partii. Jeśli jednak nikomu nie uda się unieszkodliwić Homelandera na czas, wówczas wszyscy ponoszą porażkę.

The Boys jako gra planszowa, to gratka dla fanów - ilustracja #1
The Boys: This Is Going To Hurt oficjalnie pojawi się w sklepach w przyszłym roku.

Obecnie w serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na The Boys: This Is Going To Hurt. Wystartowała ona na początku bieżącego tygodnia i do teraz twórcom udało się zebrać przeszło 48 tysięcy dolarów (z 50 tysięcy wymaganych). Projekt można wesprzeć dowolną kwotą, lecz jeśli wpłaci się minimum 60 dolarów (około 225 złotych), to zamówicie jeden egzemplarz gry przedpremierowo. Za taką samą kwotę pozycję będzie można również kupić normalnie w sklepach już po jej debiucie, który zaplanowany jest na czerwiec 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że jak to zazwyczaj bywa w przypadku akcji na Kickstarterze i innych tego typu serwisach, im więcej pieniędzy twórcom uda się zgromadzić, tym więcej dodatkowych rzeczy wprowadzą do swojego produktu. Szczegóły poszczególnych progów znajdziecie w tym miejscu. Miejcie jednak na uwadze fakt, że cieszyć się z nich będą mogły jedynie osoby, które zdecydują się na zakup droższej edycji Deluxe gry.

Jeśli zainteresowało Was The Boys: This Is Going To Hurt i chcielibyście zdobyć swój egzemplarz tej pozycji, to informujemy, że twórcy będą rozsyłali zamówienia również do naszego kraju. Musicie się jednak przygotować na dodatkowy wydatek w wysokości 24 dolarów (około 90 złotych) w przypadku wersji zwykłej gry bądź 25 dolarów (około 94 złotych) w przypadku wydania Deluxe. Przed zakupem pamiętajcie także, że pozycja nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona 1First Games