Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 17:50

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Nordic Games nabyło prawa do gry Men of Valor. Szykuje się odświeżenie marki?

Firma Nordic Games poinformowała dzisiaj, że udało się jej sfinalizować proces nabycia jednej z własności intelektualnych studia 2015 Games. Zakup powiązany był z nieco wiekową już grą Men of Valor: Vietnam, co z dużym prawdopodobieństwem może zwiastować chęć odświeżenia tej marki przez wspomnianego wydawcę.

Nordic Games nabyło prawa do marki Men of Valor. - Nordic Games nabyło prawa do gry Men of Valor. Szykuje się odświeżenie marki? - wiadomość - 2015-04-14
Nordic Games nabyło prawa do marki Men of Valor.

Men of Valor: Vietnam to pierwszoosobowa strzelanina opracowana przez studio 2015 Games i wydana w październiku 2004 roku w wersji PC oraz na konsolę Xbox. Od tamtej pory minęło już sporo czasu, a proces deweloperski i możliwości sprzętu elektronicznego rozwinęły się nieprawdopodobnie mocno. Wspomniana produkcja zdążyła się więc porządnie zestarzeć, chociaż niejeden fan FPS-ów pewnie z radością powitałby jej współczesną odsłonę. Tak się składa, że istnieją mocne dowody na to, aby sądzić, że omawiana marka wkrótce może zostać poddana stosownemu liftingowi.

Firma Nordic Games (mająca w swoim planie wydawniczym na rok 2015 takie tytuły jak Shadowrun Chronicles: Boston Lockdown, Darksiders II: Definitive Edition czy SpellForce 3) poinformowała dzisiaj, że udało się jej doprowadzić do szczęśliwego końca proces zakupu jednej z własności intelektualnych należących do studia 2015 Games – właśnie prawa do marki Men of Valor. Samo nabycie obsługiwane ma być przez Nordic Games Licensing AB z siedzibą w mieście Karlstad na terenie Szwecji. Natomiast codziennymi sprawami związanymi ze wspomnianą grą (sprzedażą, dystrybucją, obsługą dodatkowej zawartości itd.) zajmie się ulokowane w Austrii Nordic Games GmbH.

To jednak informacje wyłącznie techniczne, na które znakomita część potencjalnych zainteresowanych większej uwagi nie zwróci. Zdecydowanie bardziej ciekawa wydaje się być wypowiedź Reinharda Pollice’a, jednego dyrektorów Nordic Games, który przyznał, że wspomniana transakcja wzbogaciła portfolio wydawcy o prawdziwy klasyk, będący istotnym punktem w historii pierwszoosobowych strzelanek. Wszystko wskazuje zatem na to, że deweloper zdaje się mieć naprawdę poważne plany dotyczące marki Men of Valor, które z czasem być może przerodzą się w interesujący remaster tworzony z myślą o sprzęcie obecnej generacji. W tym momencie szczegółów niestety brakuje, dlatego też fani gatunku muszą uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kolejnych informacji.

Men of Valor: Vietnam to wysłużona produkcja, z którą znany wydawca może zrobić wiele dobrego. - Nordic Games nabyło prawa do gry Men of Valor. Szykuje się odświeżenie marki? - wiadomość - 2015-04-14
Men of Valor: Vietnam to wysłużona produkcja, z którą znany wydawca może zrobić wiele dobrego.