Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPC
Okładka Men of Valor: Vietnam (XBOX)

Men of Valor: Vietnam

Men of Valor: Vietnam to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), której akcja osadzona została w realiach wojny wietnamskiej.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Men of Valor: Vietnam (XBOX)

producent: 2015

wydawca: Sierra

Strona oficjalna

data premiery gry:

19paź2004

XBOX

26paź2004

PC

Men of Valor: Vietnam to gra akcji osadzona w realiach Wojny Wietnamskiej, będąca bezpośrednią konkurencją dla produktu firmy Illusion Softworks, pt. Vietcong, oraz produktu firmy nFusion Interactive, pt. Line of Sight: Vietnam (wszystkie wymienione tytuły powstawały mniej więcej w tym samym czasie). Warto jeszcze dodać, iż za jej powstanie odpowiedzialny jest zespół 2015, mający na swym koncie niekwestionowany przebój z roku 2001, pt. Medal of Honor: Allied Assault. Jest to gra wykorzystująca jeden z najlepszych trójwymiarowych silników graficznych - „Unreala” (widok z perspektywy pierwszej osoby), co bezpośrednio przekłada się na jakość i szczegółowość z jaką przedstawiono otoczenie, w którym toczy się akcja, tj. różne rodzaje terenu południowo-wschodniej Azji, w tym bagna, dżunglę i pola ryżowe, oraz z jaką zrealizowano modele postaci żołnierzy, wykorzystywanej przezeń broni, pojazdów, itp.

Naszym zadaniem jako gracza, jest pokierowanie poczynaniami jednego z amerykańskich żołnierzy, któremu towarzyszyć będzie oddział kierowanych przez komputerowe A.I. współtowarzyszy. Twórcy przygotowali spójną kampanię opartą na autentycznym przebiegu tego konfliktu zbrojnego. Będziemy uczestniczyć w misjach rozpoznawczych typu „znajdź i zniszcz” rozgrywających się w okolicach amerykańskiej bazy lotniczej w Danang, w walkach związanych z ofensywą Tet i kontrofensywą Hue oraz jeszcze wielu innych. Grę zaprojektowano tak, aby jak najlepiej oddać realia tego najbardziej kontrowersyjnego konfliktu drugiej połowy XX wieku - szczegółowo odtworzono wyposażenie i uzbrojenie obu stron konfliktu, armie obu stron stosują autentyczną wówczas wykorzystywaną taktykę, żołnierze stopniowo zdobywają doświadczenie, itp.

W trybie multiplayer otrzymujemy możliwość opowiedzenia się po dowolnej ze stron konfliktu (jako żołnierz regularnej armii Północnego Wietnamu lub partyzant Vietcongu czy też żołnierz armii Stanów Zjednoczonych). Dostępnych jest kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, w tym cooperative pozwalający na przejęcie całej kampanii ramię w ramię z żywymi kolegami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 342 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Men of Valor: Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Men of Valor: Vietnam

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live!
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel
Men of Valor: Vietnam - recenzja gry
Men of Valor: Vietnam - recenzja gry

Recenzja 2 marca 2005, 12:37

Całkowicie niezrozumiała jest niemożność skakania. Tak, tak – dobrze widzicie. Główny bohater po prostu nie potrafi podnieść nogi na wysokość nawet 30 centymetrów, co w konfrontacji z najmniejszą chociażby kłodą drewna oznacza przeszkodzę nie do przebycia. Trzeba przyznać, że jest to sprawa bardzo irytująca. Przecież wiadomo, że w dżungli czy małych wioskach tego typu niedogodności jest cała masa.

PC
XBOX