Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Men of Valor: Vietnam (PC)
OkładkaMen of Valor: Vietnam (PC)

Men of Valor: Vietnam

Men of Valor: Vietnam to pierwszoosobowa strzelanina (FPS), której akcja osadzona została w realiach wojny wietnamskiej.

Akcji | FPP | strzelanki

Men of Valor: Vietnam Premiera

19paź2004

XBOX

26paź2004

PC

producent: 2015 wydawca: Sierra Strona oficjalna

Gry podobne do Men of Valor: Vietnam

Delta Force: Helikopter w Ogniu

Vietcong

Line of Sight: Vietnam

Men of Valor: Vietnam to gra akcji osadzona w realiach Wojny Wietnamskiej, będąca bezpośrednią konkurencją dla produktu firmy Illusion Softworks, pt. Vietcong, oraz produktu firmy nFusion Interactive, pt. Line of Sight: Vietnam (wszystkie wymienione tytuły powstawały mniej więcej w tym samym czasie). Warto jeszcze dodać, iż za jej powstanie odpowiedzialny jest zespół 2015, mający na swym koncie niekwestionowany przebój z roku 2001, pt. Medal of Honor: Allied Assault. Jest to gra wykorzystująca jeden z najlepszych trójwymiarowych silników graficznych - „Unreala” (widok z perspektywy pierwszej osoby), co bezpośrednio przekłada się na jakość i szczegółowość z jaką przedstawiono otoczenie, w którym toczy się akcja, tj. różne rodzaje terenu południowo-wschodniej Azji, w tym bagna, dżunglę i pola ryżowe, oraz z jaką zrealizowano modele postaci żołnierzy, wykorzystywanej przezeń broni, pojazdów, itp.

Naszym zadaniem jako gracza, jest pokierowanie poczynaniami jednego z amerykańskich żołnierzy, któremu towarzyszyć będzie oddział kierowanych przez komputerowe A.I. współtowarzyszy. Twórcy przygotowali spójną kampanię opartą na autentycznym przebiegu tego konfliktu zbrojnego. Będziemy uczestniczyć w misjach rozpoznawczych typu „znajdź i zniszcz” rozgrywających się w okolicach amerykańskiej bazy lotniczej w Danang, w walkach związanych z ofensywą Tet i kontrofensywą Hue oraz jeszcze wielu innych. Grę zaprojektowano tak, aby jak najlepiej oddać realia tego najbardziej kontrowersyjnego konfliktu drugiej połowy XX wieku - szczegółowo odtworzono wyposażenie i uzbrojenie obu stron konfliktu, armie obu stron stosują autentyczną wówczas wykorzystywaną taktykę, żołnierze stopniowo zdobywają doświadczenie, itp.

W trybie multiplayer otrzymujemy możliwość opowiedzenia się po dowolnej ze stron konfliktu (jako żołnierz regularnej armii Północnego Wietnamu lub partyzant Vietcongu czy też żołnierz armii Stanów Zjednoczonych). Dostępnych jest kilka trybów rozgrywki wieloosobowej, w tym cooperative pozwalający na przejęcie całej kampanii ramię w ramię z żywymi kolegami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 343 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Men of Valor: Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Men of Valor: Vietnam Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live!
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel
PC
XBOX