Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 19:25

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Grand Theft Auto V – według Steam Spy sprzedano milion egzemplarzy wersji PC w jeden dzień

Zgodnie z informacją ujawnioną przez Steam Spy, narzędzie pozwalające monitorować liczbę sprzedanych gier na platformie Valve, Grand Theft Auto V w ciągu zaledwie jednego dnia znalazło we wspomnianym serwisie około milion nabywców. Dane te nie uwzględniają sprzedaży detalicznej, która przypisuje grę do Social Clubu Rockstara.

Wg Steam Spy sprzedano milion egzemplarzy GTA V w jeden dzień. - Grand Theft Auto V – według Steam Spy sprzedano milion egzemplarzy wersji PC w jeden dzień - wiadomość - 2015-04-14
Wg Steam Spy sprzedano milion egzemplarzy GTA V w jeden dzień.

Dzisiaj bez wątpienia mamy dzień wyjątkowy, a wszystko to za sprawą bodaj najgłośniejszej premiery tego roku. Na rynku w końcu ukazała się długo wyczekiwana, pecetowa wersja gry Grand Theft Auto V, która – jak się zdaje – od razu zabrała się za bicie rekordów. Zgodnie z informacją ujawnioną przez Steam Spy, narzędzie pozwalające na bieżąco śledzić sprzedaż gier na platformie Valve, w ciągu jednego dnia we wspomnianym serwisie sprzedano około miliona egzemplarzy omawianego tytułu.

Twitter Steam Spy zaćwierkał i podał do informacji publicznej, że – zgodnie z zaimplementowanym algorytmem, którego działanie lepiej możecie poznać, zaglądając do tej wiadomości – na Steamie w dzisiejszym dniu pojawiło się 1 074 894 posiadaczy gry GTA V z odchyleniem plus/minus 80 049 graczy. To podobno informacja bardzo wczesna, która najpewniej przejdzie jeszcze odpowiednią weryfikację, ostatecznie sprowadzającą podane liczby do wartości faktycznej, i co ciekawe, nie uwzględniająca kopii nabytych poza platformą Valve w ramach sprzedaży detalicznej. Wszystko wskazuje zatem na to, że nawet w najgorszym możliwym przypadku najnowsza produkcja studia Rockstar faktycznie zdobyła serce co najmniej miliona pecetowców w ciągu zaledwie jednego dnia.

Mając na uwadze wszystkie powyższe informacje, zdrowy rozsądek podpowiada, że już niedługo deweloperzy ze studia Rockstar pokuszą się zaprezentowanie światu bardziej oficjalnych, znakomitych statystyk związanych ze sprzedażą pecetowego Grand Theft Auto V. Tymczasem zachęcamy Was do zapoznania się z naszym zbiorczym, premierowych newsem dotyczącym omawianej produkcji, przypominając jednocześnie, że pecetowa odsłona, w porównaniu do swoich konsolowych odpowiedników, wzbogacona została dodatkowo między innymi o lepszą oprawą wizualną, bogatszą ścieżkę dźwiękową oraz możliwość tworzenia modyfikacji.