Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 sierpnia 2015, 21:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

GameStream Co-Op - Nvidia umożliwi dzielenie się grami

Firma Nvidia zapowiedziała GameStream Co-Op - nową funkcję programu GeForce Experience, pozwalającą na streamowanie rozgrywki, do której dołączą nasi znajomi nieposiadający gry.

Koncern Nvidia zapowiedział ciekawą funkcję, która zostanie udostępniona użytkownikom kart graficznych rzeczonej firmy w przyszłym miesiącu, kiedy to rozpoczną się testy GeForce Experience Early Access Share Beta. Osoby dysponujące układem GeForce GTX 650 (tylko desktopy, wsparcie dla notebooków w późniejszym czasie) lub nowszym będą mogły skorzystać z GameStream Co-Op. Najprościej pisząc, będzie to PC-towy odpowiednik usługi Share Play znanej posiadaczom konsoli PlayStation 4. Osoba grająca dajmy na to w Trine 3: The Artifacts of Power, które swoją drogą miało dziś premierę, będzie mogła przesyłać obraz znajomemu, a ten oprócz oglądania rozgrywki, jeśli zechce dołączy do zabawy w trybie współpracy albo przejmie kontrolę nad grą. Oczywiście kolega nie musi posiadać własnego egzemplarza produkcji. By tego typu zabawa działała dobrze, Nvidia zaleca posiadanie łącza o prędkości 7 Mbps (wysyłanie w przypadku hosta i tyle samo ale pobierania w przypadku gościa).

Warto jeszcze wspomnieć, że podczas co-opa rozdzielczość obrazu zostanie ograniczona do 720p, a animacja do 60 klatek. Listę obsługiwanych gier znajdziecie tutaj, przy czym nie została ona jeszcze w pełni zaktualizowana.

Nowa wersja programu GeForce Experience wystartuje w przyszłym miesiącu w wersji beta. - GameStream Co-Op - Nvidia umożliwi dzielenie się grami - wiadomość - 2015-08-20
Nowa wersja programu GeForce Experience wystartuje w przyszłym miesiącu w wersji beta.

Ponadto wraz z GeForce Experience Early Access Share Beta pojawią się inne nowe możliwości w popularnym programie. Dostęp do nakładki aplikacji otrzymamy wciskając Alt+Z, a ze stosownego okienka przejdziemy do takich opcji jak:

  • Instant Replay – swego rodzaju tryb DVR, pozwalający zapisywać 5 – 20 ostatnich minut rozgrywki;
  • Record – podobnie jak powyższa opcja, tyle, że sami ustalamy, kiedy, co i ile chcemy nagrywać, a do tego otrzymamy możliwość prostej edycji (wycinanie niepotrzebnych fragmentów itd.) materiałów wideo;
  • Gallery – możliwość przeglądania nagranych gameplayów bezpośrednio w programie;
  • Broadcast – ulepszone streamowanie rozgrywki w serwisie Twitch.

Krótko pisząc, znany i lubiany program zaoferuje swoim użytkownikom kolejne możliwości, z czego możemy się tylko cieszyć.