Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2016, 14:50

Batman: A Telltale Games Series - pierwsze konkrety

Studio Tellgame Games ujawniło nowe informacje na temat epizodycznej przygodówki Batman: A Telltale Games Series, w tym te dotyczące fabuły, uniwersum oraz oprawy graficznej.

Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku - Batman: A Telltale Games Series - pierwsze konkrety - wiadomość - 2016-03-19
Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku

W grudniu zeszłego roku, zapowiedziano Batman: A Telltale Games Series, czyli epizodyczną przygodówkę z jednym z najsłynniejszych superbohaterów w roli głównej. Wtedy poskąpiono jednak jakichkolwiek konkretów. Dopiero teraz autorzy uchylili rąbka tajemnicy podczas panelu zorganizowanego w trakcie imprezy SXSW Gaming Expo.

Studio Telltale Games wciąż nie jest jeszcze gotowe pokazać jakichkolwiek screenów czy zapisów rozgrywki, ale twórcy opisali ogólny zarys projektu. Produkcja opowie zarówno o działaniach bohatera nocą jako Batman, jak i decyzjach podejmowanych za dnia jako Bruce Wayne. Wielokrotnie będziemy mieli okazję zobaczyć jak wybory w każdej z tych ról wpłyną także na rzeczywistość drugiej.

Batman: A Telltale Games Series - pierwsze konkrety - ilustracja #2

Batman: A Telltale Games Series nie będzie bezpośrednio połączone z jakimkolwiek filmem, komiksem czy grą. Zamiast tego deweloperzy zaprezentują swoją własną interpretację postaci oraz miasta Gotham. W historii pojawią się doskonale znane fanom osobistości, takie jak Alfred Pennyworth, Vicki Vale, James Gordon czy Renee Montoya. Zabraknie za to różnych pomocników Batmana, takich jak Robin, Batgirl czy Nightwing.

Autorzy nie zamierzają porywać się na fotorealistyczną grafikę i zamiast tego czerpią z dorobku najsłynniejszych rysowników komiksowych przygód Batmana, takich jak Jim Lee, Greg Capullo czy Neal Adams. Jednocześnie oprawa wizualna ma być na wyraźnie wyższym poziomie niż poprzednie gry Telltale Games.

Ponadto Batman: A Telltale Games Series projektowane jest jako gra dla dorosłych graczy, powyżej 17 roku życia. Twórcy chcą opowiedzieć poważną i często brutalną historię, która odda ponury klimat miasta Gotham.

  1. Telltale Games – oficjalna strona studia