Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka March of the Living (PC)
OkładkaMarch of the Living (PC)

March of the Living PC

Dwuwymiarowa produkcja w stylu retro, łącząca elementy RTS-a, roguelike’owej gry akcji oraz survivalu, będąca wynikiem współpracy niezależnego dewelopera o pseudonimie Machine 22 z ekipą studia Creaky Corpse (twórcami przeglądarkowej gry MMO Dead Frontier).

Strategiczne | RTS | zombie | roguelike | 2D | survival | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

March of the Living Premiera PC

20kwietnia2016

Steam

20kwietnia2016

producent: Machine 22 wydawca: Creaky Corpse Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

March of the Living to wydana na PC oryginalna, dwuwymiarowa gra w stylu retro, łącząca w sobie elementy strategii RTS, roguelike’owej gry akcji oraz survivalu. Produkcja jest efektem współpracy niezależnego twórcy o pseudonimie Machine 22 z ekipą studia Creaky Corpse, znanego za sprawą przeglądarkowej gry MMO Dead Frontier. Oba tytuły łączy również ciesząca się niesłabnącą popularnością tematyka zombie oraz inspiracja kultową marką The Walking Dead.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w ponurym, postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez zarażone tajemniczym wirusem zombie. Jedynym promykiem nadziei dla pozostałych przy życiu ludzi jest nieco utopijne, bezpieczne miejsce, w którym z dala od panującego na Ziemi piekła, ludzkość będzie mogła zacząć życie od nowa. W grze wcielamy się w postać jednego z ocalałych, który wraz z grupą podobnych sobie ludzi wyrusza w trudną i niebezpieczną podróż do wspomnianego właśnie miejsca.

Mechanika

Jedną z inspiracji twórców March of the Living stała się wysoko oceniana produkcja niezależna FTL: Faster Than Light z 2012 roku, a jej mechanika w podobny sposób łączy cechy kilku gatunków gier, dla których bazą stały się oldskulowe produkcje roguelike. Przystępując do zabawy, wybieramy jedną z czterech dostępnych postaci, choć nie oznacza to wcale, że podczas gry zdani będziemy tylko i wyłącznie na siebie. W drodze do upragnionego celu spotkamy bowiem wielu potencjalnych sojuszników, tworząc w ten sposób drużynę maksymalnie sześciu ocalałych, która przemierzając proceduralnie generowany świat, musi stawić czoła nie tylko zastępom zombie, ale także całej masie zróżnicowanych wydarzeń losowych, nadających każdej kolejnej rozgrywce unikatowy charakter.

Istotę zabawy stanowią elementy survivalowe, a podczas podróży musimy jeść, odpoczywać i umiejętnie zarządzać posiadanymi zasobami, a także przetrząsać odwiedzane lokacje w poszukiwaniu cennych fantów oraz handlować z napotkanymi postaciami niezależnymi. Niejednokrotnie przyjdzie nam też podejmować szereg trudnych decyzji, zapewniających naszej grupie przetrwanie. Jak na grę o zombie przystało, w March of the Living nie zabrakło oczywiście walki z zastępami zarażonych. W tym aspekcie gry twórcy postawili na taktyczne starcia w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem opcji aktywnej pauzy, podczas której możemy wydawać członkom zespołu określone polecenia.

Kwestie techniczne

Wydany na PC March of the Living odznacza się mocno rozpikselowaną, dwuwymiarową oprawą graficzną oraz nietypowym jak na swój gatunek widokiem z boku, przypominającym klasyczne, chodzone gry zręcznościowe. Rozgrywce towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa, która w sposób dynamiczny dostosowuje się do wydarzeń na ekranie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe March of the Living: Odpowiednia dla każdego wieku.

March of the Living Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium T4400 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • 600 MB HDD
  • Windows XP