Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 12:39

autor: AM

March of the Living – gra inspirowana FTL i The Walking Dead

Gier o apokalipsie zombie nigdy dość? W Steam Greenlight pojawiło się March of the Living - kolejna tego typu produkcja, która połączy gatunek roguelike ze światem żywych trupów przedstawionym w oprawie retro.

Podróż pełna zombie. - March of the Living – gra inspirowana FTL i The Walking Dead pojawiła się w Steam Greenlight - wiadomość - 2016-03-09
Podróż pełna zombie.

Wspólna produkcja dewelopera o pseudonimie Machine 22 oraz studia Creaky Corpse, odpowiedzialnego m.in. za przeglądarkową grę MMO Dead Frontier, zabierze graczy w podróż po apokaliptycznym świecie wypełnionym krwiożerczymi nieumarłymi. Celem będzie oczywiście przetrwanie – tym razem przybierze ono postać utopijnego, bezpiecznego miejsca, w którym ludzkość może zacząć od nowa. Dotarcie tam w jednym kawałku ma jednak stanowić poważne wyzwanie.

March of the Living w skrócie:
  • Survival inspirowany FTL i The Walking Dead
  • Proceduralnie generowany świat gry
  • Walka w czasie rzeczywistym z możliwością aktywnej pauzy
  • Ograniczone zasoby, trudne wybory i niebezpieczna podróż przez świat pełen zombie
  • Gra ukaże się na PC

Gracze pod opiekę wezmą maksymalnie sześciu ocalonych. Na starcie wybiorą jednak tylko jedną główną postać, która będzie miała swoje własne, dodatkowe cele. Esencją gry ma być zarządzanie ograniczonymi zasobami i podejmowanie trudnych decyzji zapewniających przetrwanie naszej grupie. Proceduralnie generowana zawartość ma zapewniać unikatowe wrażenia podczas każdej sesji z grą – twórcy obiecują również setki różnych wydarzeń losowych, które uczynią rozgrywkę jeszcze bardziej różnorodną. Autorzy gry przyznają się do inspiracji niezależną strategią FTL: Faster Than Light, stawiając ją obok marki The Walking Dead podczas opisywania swego dzieła.

Świat gry prezentuje się niezbyt zachęcająco. - March of the Living – gra inspirowana FTL i The Walking Dead pojawiła się w Steam Greenlight - wiadomość - 2016-03-09
Świat gry prezentuje się niezbyt zachęcająco.

W March of the Living nie zabraknie również walki – twórcy zdecydowali się na taktyczne starcia rozgrywane w czasie rzeczywistym. Będzie można jednak zatrzymać je w dowolnym momencie za pomocą aktywnej pauzy. Aby zdobyć zasoby, których potrzebujemy, nasza drużyna będzie nie tylko przetrząsać miasta w poszukiwaniu cennych fantów, ale również handlować. Oprawa wizualna tytułu utrzymana jest w stylu retro, a muzyka ma dopasowywać się do sytuacji na ekranie.

Gra znajduje się obecnie w usłudze Steam Greenlight, a jej twórcy zachęcają do głosowania na nią po tym adresem. Premiera gry planowana jest na drugi kwartał tego roku.