Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Dead Frontier (WWW)
OkładkaDead Frontier (WWW)

Dead Frontier WWW

Przeglądarkowa, zręcznościowa gra MMO z gatunku survival horroru, w której wybijamy hordy śmiercionośnych zombie.

Akcji | survival horror | zagraj za darmo | zombie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Frontier Premiera WWW

15października2011

producent: Creaky Corpse Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead Frontier

Offensive Combat

Dead Frontier to rozgrywana z poziomu przeglądarki zręcznościowa gra MMO, w której gracze wcielają się w ludzi starających się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie.

Akcja gry toczy się w 2017 roku w mieście Fairview, dwanaście miesięcy po tym jak zarażeni wirusem N4 pacjenci wydostali się z ośrodka badawczego firmy farmaceutycznej. Większość świata została już zniszczona przez żywe trupy i nieliczni ocaleni organizują się w niewielkie społeczności, by zapewnić sobie choćby cień szansy na przeżycie.

Tworząc postać otrzymujemy sporą swobodę, jeśli chodzi o wygląd naszego bohatera i decydujemy m.in. o jego rasie, płci czy fryzurze. Dostępne profesje oparte są natomiast na wykonywanych przed apokalipsą zawodach. Nasze wirtualne alter ego może zatem być lekarzem, farmerem, kucharzem, naukowcem, inżynierem, bokserem, żołnierzem, policjantem, strażakiem, sportowcem, nauczycielem, księdzem, prawnikiem, księgowym, dziennikarzem, aktorem, maklerem, architektem lub studentem. Każda profesja oferuje inny ekwipunek startowy i dodatkowe bonusy do konkretnych czynności.

Sama zabawa po opuszczeniu bezpiecznego schronienia przypomina typowy survival horror i sprowadza się do wybijania hord zombiaków. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową naszego bohatera, natomiast mechanika rozgrywki ma więcej wspólnego z Alien Swarm czy Alien Breed niż z typowym MMORPG. Walka z żywymi trupami bazuje bowiem głównie na zręczności gracza, a nie na charakterystykach kontrolowanej przez niego postaci.

Dead Frontier rozgrywany jest z poziomu przeglądarki, jednak w przeciwieństwie do większości tego typu tytułów grafika jest w pełni trójwymiarowa, co nie tylko zwiększa klimatyczność zabawy, ale również pozwoliło autorom umieścić w świecie gry bardzo liczne stada zombie.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Frontier: 18+