Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2014, 16:00

Przegląd MMO (2/03/2014) – m.in. Aion, ArcheAge, Dead Frontier, Guild Wars 2

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. obchody drugiej rocznicy przejścia europejskiego Aion na model free-to-play, świetny start ArcheAge w Rosji, sukces Dead Frontier oraz pierwsze szczegóły na temat kolejnej aktualizacji Guild Wars 2.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. drugą rocznicę przejścia europejskiego wydania Aion na model free-to-play, sukces rosyjskiej edycji ArcheAge, imponujące wyniki Dead Frontier, a także rychły debiut ostatniej części pierwszego sezonu Żyjącej Opowieści w Guild Wars 2. Ponadto wspominamy o takich grach jak Dungeons & Dragons Online, RIFT oraz o najnowszym projekcie Komisji Europejskiej.

Aion

Kilka dni temu obchodziliśmy drugą rocznicę przejścia europejskiej edycji Aion na model free-to-play. Z tej okazji wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, przygotował moc niespodzianek i atrakcji dla wszystkich zagorzałych fanów świata Atreii. Bonusy zwiększające zdobywane doświadczenie oraz łupy, prezenty od mistrzów gry - to tylko wierzchołek góry lodowej. Prawdziwą wisienkę na torcie stanowi informacja, że już 9 kwietnia tytuł otrzyma aktualizację 4.5, wraz z którą zadebiutuje całkowicie nowa klasa, czyli EterTech.

Oczywiście obchody tego typu nie mogłby odbyć się bez specjalnie przygotowanej infografiki. Nie inaczej jest i tym razem. Przedstawiciele Gameforge pochwalili się m.in. ponad 7 milionami stworzonych postaci, prawie 200 tysiącami założonych legionów, a także przeszło 65 tysiącami godzin łącznego czasu gry. Gracze najczęściej opowiadali się po stronie Elyosów, zaś najchętniej zasiadali za sterami Gladiatorów.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej edycji Aion

ArcheAge

Każdy kto próbował dołączyć na dowolny z rosyjskich serwerów ArcheAge z pewnością spotkał się z ogromnymi, wymagającymi wielu godzin oczekiwania kolejkami. Nikogo nie powinno więc dziwić, że według nieoficjalnych źródeł firma Mail.ru, wydawca ArcheAge w Rosji, zarobiła dotąd za sprawą swojego najnowszego tytułu ponad 10 milionów dolarów. Warto także dodać, że obecnie rekordowy wynik równocześnie zalogowanych osób wynosi nieco ponad 80 tysięcy. Przyczyn tak ogromnej popularności ArcheAge jest wiele, jednak niewątpliwie duży wpływ na to miał krążacy w sieci nieoficjalny patch anglojęzyczny, dzięki któremu gracze z całej Europy mogą bawić się do woli bez znajomości cyrylicy i języka rosyjskiego.

  1. Oficjalna strona internetowa rosyjskiej edycji ArcheAge

Dead Frontier

Twórcy Dead Frontier, studio Creaky Corpse, mają sporo powodów do radości. Ich przeglądarkowe MMO liczy sobie 10 milionów zarejestrowanych użytkowników, z czego 100 tysięcy oddaje się przyjemności eksterminacji zombie każdego dnia.

”Trudno mi pojąć, że coś co stworzyłem siedząc głównie w mojej sypialni stało się aż tak popularne. 10 milionów to po prostu niesamowity wynik. To tyle samo co jakiś umiarkowanej wielkości kraj.” – powiedział Neil Yates, twórca gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dead Frontier

Guild Wars 2

Dokładnie 4 marca nastąpi zwieńczenie pierwszego rozdziału Żyjącej Opowieści w świecie Guild Wars 2. Wtedy to właśnie zadebiutuje aktualizacja zatytułowana The Battle for Lion’s Arch, której głównym motywem będzie kontratak mający na celu odbicie kulturowej stolicy Tyrii z rąk podstępnej Scarlet Briar. Deweloperzy ze studia ArenaNet nie ujawnili jeszcze żadnych szczegółów dotyczących zawartości uaktualnienia.

Ponadto na oficjalnej stronie produkcji pojawiła się interaktywna mapa świata gry, podczas eksploracji której natkniemy się na wiele ciekawostek, artworków oraz materiałów audio i wideo. Znajduje się ona w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Dungeons & Dragons Online

28 lutego swoje 8. urodziny obchodziło Dungeons & Dragons Online. Przedstawiciele studia Turbine Entertainment przygotowali z tej okazji huczne obchody, z których szczegółowym planem zapoznacie się pod tym adresem. Najważniejszym punktem świętowania będzie jednak dzień 10 marca, kiedy to do świata gry trafi aktualizacja zatytułowana Legendary Halls. Wprowadzi ona m.in. nowe mapy, raidy oraz wiele innych atrakcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dungeons & Dragons Online

RIFT

Wczoraj natomiast swoje 3. urodziny obchodził RIFT. Jeden ze sztandarowych tytułów ze stajni Trion Worlds radzi sobie w ostatnim czasie, głównie dzięki przejściu na model free-to-play, naprawde świetnie - serwery są pełne graczy, a twórcy nieustannie rozwijają swój produkt. Urodzinowe celebracje potrwają do 12 marca włącznie, zaś ich szczegółowy plan dostępny jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RIFT

Nowy pomysł Komisji Europejskiej

Komisja Europejska chce zakazać stosowania określenia „free-to-play” w grach, w których dostępne są mikrotransakcje. Zdaniem jej członków takie nazewnictwo jest mylące i prowadzi do nadużyć, których ofiarami są przede wszystkim dzieci. Według zamieszczonych informacji rozmowy z przedstawicielami branży już się toczą, zaś ich celem jest uzyskanie rozwiązania korzystnego dla wszystkich stron. Pełen tekst raportu dostępny jest pod tym adresem.