Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2014, 18:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

2K Czech w Pradze zamknięte. Warhorse Studios zatrudni część pracowników

Według informacji ujawnionych przez informatora serwisu VG24/7, studio 2K Czech w Pradze zostało wczoraj zamknięte. Część pracowników firmy przeniesiono do filii w Brnie oraz w Novato (Kalifornia), a pozostali być może znajdą zatrudnienie w Warhorse Studios, które obecnie tworzy grę Kingdom Come: Deliverance.

W styczniu informowaliśmy o zamknięciu oddziału 2K Czech w Pradze. Według najnowszych doniesień, ujawnionych przez informatora serwisu VG24/7, drzwi dewelopera zatrzasnęły się wczoraj, ale część zwolnionych osób dostała propozycję pracy w studiu Warhorse Studios, o którym zrobiło się w ostatnim czasie bardzo głośno za sprawą gry RPG akcji - Kingdom Come: Deliverance. Pozostali ludzie, o czym pisaliśmy wcześniej, znaleźli zatrudnienie w filiach firmy w Brnie oraz w Novato (Kalifornia). Źródła serwisu donoszą także, że czeski deweloper był źle zarządzany – włodarze firmy nie interesowali się lokalną kulturą, „traktując Czechy jak kraj trzeciego świata”. Koniec końców, doprowadziło to do likwidacji tego oddziału koncernu 2K Games.

Studio 2K Czech w Pradze zakończyło działalność. - 2K Czech w Pradze zamknięte. Warhorse Studios zatrudni cześć pracowników - wiadomość - 2014-03-02
Studio 2K Czech w Pradze zakończyło działalność.

Takie rzeczy się zdarzają i nie jest to nic niezwykłego, problem w tym, że według wcześniejszych plotek to właśnie to studio tworzyło grę Mafia III, która miała trafić na konsole nowej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One). Ponoć proces produkcji „trójki” przeniesiono do Stanów Zjednoczonych, jednak do dnia dzisiejszego firma 2K Games nie potwierdziła nawet, że tytuł faktycznie powstaje, więc ciężko stwierdzić czy zamknięcie 2K Czech w Pradze będzie miało jakikolwiek wpływ na ten projekt (o ile w ogóle jest tworzony), zwłaszcza, że druga filia, w Brnie, nadal istnieje.

2K Czech w Pradze zamknięte. Warhorse Studios zatrudni cześć pracowników - ilustracja #22K Czech (dawniej Illusion Softworks) to czeski oddział firmy 2K Games, posiadający swoje filie w Pradze i Brnie. Deweloper ma na swoim koncie szereg gier, jednak najbardziej znany jest z Hidden and Dangerous oraz serii Mafia, której druga, i jak do tej pory ostatnia, część ukazała się w 2010 roku.