Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2012, 14:26

Plotka: Powstaje Mafia 3 – gra trafi na konsole następnej generacji

Mafia III jest we wczesnej fazie produkcji i trafi na następną generację konsol – tak twierdzi czeski oddział serwisu Eurogamer. Podobno gra borykała się z pewnymi problemami, ale ostatecznie prace nad nią trwają.

Studio 2K Czech pracuje nad grą Mafia III na następną generację konsol. Taką informację podał serwis Eurogamer Czech, powołujący się na anonimowe źródła. Podobno trzecia odsłona serii jest we wczesnej fazie produkcji, więc raczej nie będzie jednym z tytułów startowych na następcach Xboksa 360 i PlayStation 3. To oznacza też, że Mafia III nie zostanie pokazana na targach Gamescom, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Czeskie wydanie popularnego Eurogamera podaje kilka innych niepotwierdzonych informacji na temat stanu gry (firma 2K odmówiła komentarza w sprawie). Serwis twierdzi, że trzecia odsłona serii borykała się z pewnymi problemami. Dotyczyły one między innymi charakteru projektu, który początkowo miał trafić na obecne konsole, oraz spraw kadrowych. Chodzi o ubiegłoroczne zwolnienia w czeskim oddziale 2K, które teraz są nadrabiane.

Mafia to doskonale znana w Polsce seria gier akcji o tytułowej grupie przestępczej. Studio 2K Czech, znane niegdyś jako Illusion Softworks, kreuje w nich niezwykle klimatyczne opowieści, czerpiące garściami z filmów, czy książek o mafii. Druga część sagi została wydana w 2010 roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem, chociaż rozczarowała część społeczności ze względu na sprzedawanie zbyt wielu integralnych elementów gry jako DLC.

  1. Mafia II - recenzja gry