Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2012, 14:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Assassin's Creed III, The Good Life, DayZ) 7/8/12

Dziś piszemy m.in. o ekskluzywnej zawartości dla Assassin's Creed III w wersji na PlayStation 3, liczbie aktywnych graczy w DayZ, zapowiedzi gry The Good Life, a także rejestracji znaku towarowego Rain. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fallout

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Fallout Collection. Trzy odsłony popularnej serii (Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel) możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Pakiet kosztuje 6,79 euro (ok. 28 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

SimBin

Studio SimBin (serie RACE, GTR) na zbliżających się targach gamescom przedstawi szczegóły na temat platformy społecznościowej RaceRoom Racing Experience. Pozwoli ona m.in. na testowanie darmowej gry wyścigowej z opcjonalnymi mikropłatnościami, a także najprawdopodobniej kontaktowanie się ze znajomymi i porównywanie osiągnięć. Tegoroczna edycja gamescom odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia w Kolonii.

The Good Life

Firma Iceberg Interactive zapowiedziała grę The Good Life autorstwa studia immersionFX Games. Twórcy określają swoje dzieło jako połączenie symulatora życia i statków. Deweloper chwali się wykorzystaniem silnika w wierny sposób oddającego tropikalne klimaty, w jakich znajdzie się gracz. Do dyspozycji zostanie oddanych sześć różnych rodzajów statków, które będą odblokowywane w miarę postępów w rozgrywce. Będziemy nie tylko kierować okrętami, ale także sprzedamy nieruchomości w porcie, czy poszukamy skarbów w głębinach morza. The Good Life ukaże się jesienią bieżącego roku na PC.

CD Projekt Red

Polskie studio CD Projekt Red (seria Wiedźmin) otworzyło oficjalnego bloga, na którym umieszczane będą różne ciekawostki i informacje na temat produkcji rodzimego dewelopera. Pierwszy z materiałów wyjaśnia, w jaki sposób powstawał film 52 i pół na podstawie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Magicka

Dzisiaj posiadacze gry Magicka otrzymają za darmo nowy dodatek DLC. Rozszerzenie Woot wprowadzi cztery mapy PvP, trzy areny do trybu Challenge oraz wiele dodatkowych przedmiotów i magicznych czarów. Magicka to popularna gra RPG akcji, ktra w zeszłym roku ukazała się na PC, w ciągu roku zyskując 1,3 miliona nabywców.

DayZ

Według danych aktualizowanych na oficjalnej stronie internetowej, obecnie DayZ posiada już ponad milion unikalnych graczy. Jest to niezwykle popularny mod do gry ArmA II, który regularnie zyskuje coraz większą liczbę fanów. Warto wspomnieć, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin w wirtualnym świecie opanowanym przez zombie znalazło się prawie 180 tysięcy fanów DayZ.

Assassin’s Creed III

Na łamach brytyjskiego sklepu Amazon pojawiła się okładka gry Assassin’s Creed III w wersji na PlayStation 3. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że z przodu pudełka pojawiła się informacja, jakoby edycja na konsolę firmy Sony oferowała dodatkową godzinę ekskluzywnej rozgrywki. Oznacza to, że przejście dodatkowej zawartości dostępnej tylko w wersji na PlayStation 3 powinno zająć przeciętnemu graczowi ok. 60 minut. Nie wiadomo, czy ten ekskluzywny fragment pojawi się w formie DLC na PC oraz Xboksie 360.

Fragment okładki z informacją na temat ekskluzywnej zawartości

Rain

Firma Sony Computer Entertainment America zarejestrowała znak towarowy Rain. Pomimo skojarzeń z przygodówką Heavy Rain, w sieci pojawiły się spekulacje, że jest to tytuł zupełnie nowej gry, która w przyszłym tygodniu mogłaby zostać zaprezentowana na targach gamescom. Jakby tego było mało, pod tym adresem znajdziecie fragment rozgrywki pochodzący rzekomo właśnie z Rain.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: