Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Mass Effect 3: Leviathan (PC)

Mass Effect 3: Lewiatan

Mass Effect 3: Leviathan

Obszerne rozszerzenie do wyprodukowanej przez studio BioWare, trzeciej odsłony kultowej serii RPG Mass Effect. Akcja dodatku toczy się w trakcie wojny i obraca się wokół tytułowej, mitycznej istoty zwanej Lewiatanem, który według plotek zdolny jest zabić Żniwiarza.

To jest dodatek do gry Mass Effect 3.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect 3: Leviathan (PC)

data premiery gry:

28sie2012

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mass Effect 3: Leviathan to dodatek DLC do wydanego w 2012 roku futurystycznego RPG-a. Całość ponownie opracowało studio BioWare. Rozszerzenie do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Akcja toczy się w trakcie wojny i obraca się wokół mitycznego stwora zwanego Lewiatanem, który według plotek zdolny jest zabić Żniwiarza. Komandor Shepard postanawia sprawdzić prawdziwość tych pogłosek, jako że posiadanie takiego sojusznika byłoby poważnym atutem w wojnie. Fabuła dodatku pozwala graczom odkryć tajemnicę pochodzenia rasy Żniwiarzy.

Mass Effect 3: Leviathan oferuje nową przygodę, która starcza na ok. 3 godziny zabawy. W jej trakcie mamy okazję odwiedzić kilka dodatkowych systemów planetarnych, przejść cztery zupełnie nowe lokacje i wykorzystać mecha zaprojektowanego do poruszania się po morskim dnie. Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji, zabawa jest połączeniem dynamicznych starć z licznymi grupami wrogów oraz spokojniejszych etapów polegających na rozmawianiu z nowymi postaciami. W walce pomagają nam dwa nowe rodzaje broni w postaci strzelby AT-12 Raider oraz karabinu szturmowego M-55 Argus, a także garść nowych ulepszeń do już posiadanego arsenału. Ponadto dodatek Leviathan oferuje graczom jedną unikatową umiejętność dla Sheparda (dominacja, czyli czasowe zmuszenie wroga do walki po naszej stronie).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 320 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Mass Effect 3: Lewiatan

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 3: Lewiatan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mass Effect 3: Lewiatan

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Potwór z głębin - recenzja dodatku Leviathan do gry Mass Effect 3
Potwór z głębin - recenzja dodatku Leviathan do gry Mass Effect 3

Recenzja 3 września 2012, 12:30

W ogólnym rozrachunku DLC okazuje się produktem dobrym. Otrzymujemy cztery zupełnie nowe lokacje (bardzo bogate w szczegóły laboratorium na Cytadeli, klasyczną kosmiczną, szarą i smutną instalację na asteroidzie, słoneczną planetę Namakli, oraz finałowy wodny świat, w którym mamy okazję do krótkiego kierowania podwodnym mechem – nawiasem mówiąc, jest to bardzo ładna sekwencja), kilka nowych systemów zapewniających mały bonus do siły militarnej w ostatecznym starciu, garstkę sprzętu i jedną nową umiejętność dla Sheparda (dominacja, czyli przejmowanie kontroli nad umysłem przeciwnika i zmuszanie go, by chwilowo walczył po naszej stronie). Gwoździem programu jest oczywiście fabuła i dialogi (zarówno te główne, jak i poboczne, zasłyszane gdzieś przypadkiem), do których nie mam żadnych zastrzeżeń. Leviathan będzie łakomym kąskiem przede wszystkim dla miłośników zdobywania wiedzy o uniwersum, choć fani strzelania też znajdą tu coś dla siebie. Jeśli więc chcecie jeszcze przez chwilkę poratować galaktykę w skórze Sheparda, jest to doskonała do tego okazja.

PC
X360
PS3