Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 20:24

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Mass Effect 3 – czy dodatek Leviathan wprowadzi kolejne zmiany w zakończeniu gry?

W darmowym dodatku Extended Cut fanom gry Mass Effect 3 udało się odnaleźć ukryte partie dialogowe związane z niewydanym jeszcze rozszerzeniem Leviathan. Natrafiono również na wskazówki sugerujące kolejne fabularne DLC.

Mass Effect 3 – czy dodatek Leviathan wprowadzi kolejne zmiany w zakończeniu gry? - ilustracja #1

Deweloperzy z BioWare wiele razy udowadniali, że są mistrzami, jeśli chodzi o wykrawanie z gier sporych fragmentów, które służą za podstawę dla późniejszych dodatków typu DLC, a Mass Effect 3 jest tego znakomitym przykładem. Jeden z użytkowników firmowego forum pochwalił się odkryciami dokonanymi w niedawno udostępnionym, darmowym DLC Extended Cut. Wiele wskazuje na to, że nabywców dodatku Leviathan czeka kilka zmian w zakończeniu sagi o komandorze Shapardzie.

UWAGA PONIŻSZE INFORMACJE ZAWIERAJĄ SPOILERY!

W rozszerzeniu Extended Cut fani odnaleźli ukryte opcje dialogowe finałowej rozmowy głównego bohatera ze sztuczną inteligencją Star Child, które uaktywnione zostaną po zainstalowaniu DLC Leviathan. Shepard dowie się sporo o pochodzeniu i losie tytułowej, prastarej rasy, która stworzyła Żniwiarzy...

Mass Effect 3 – czy dodatek Leviathan wprowadzi kolejne zmiany w zakończeniu gry? - ilustracja #2

„Oni są twórcami. Oni są tymi, którzy żądali rozwiązania(...). Oni stali się pierwszymi, którzy zostali zebrani(...). Potrzebowaliśmy ich zbioru, by stworzyć pierwszego Żniwiarza. Aby wyegzekwować i ustanowić rozwiązanie, które stworzyłam(...).

Przy okazji warto nadmienić, że w wydanym wczoraj pakiecie uzbrojenia Firefight (Pakiet Ostrzał) fani wpadli również na trop kolejnego, niezapowiedzianego dotąd fabularnego dodatku do Mass Effect 3. Najprawdopodobniej będzie on związany ze stacją kosmiczną Omega, a graczom przyjdzie pomóc w odbiciu jej z rąk Cerberusa. Wiadomo, że taka misja początkowo była przewidziana w fabule ME3, jednak została wycięta przez twórców.

Mass Effect 3 – czy dodatek Leviathan wprowadzi kolejne zmiany w zakończeniu gry? - ilustracja #3
Opisy nowych map wskazują na kolejne DLC do gry Mass Effect 3
  1. Oficjalna strona internetowa gry Mass Effect 3
  2. Recenzja dodatku Extended Cut do gry Mass Effect 3 - czy warto było czekać na rozszerzone zakończenie?