Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 09:53

autor: Aver

Premiera dodatku DLC Lewiatan do gry Mass Effect 3

Wczoraj w cyfrowej dystrybucji zadebiutował Lewiatan, trzeci dodatek DLC do gry Mass Effect 3, w wersjach na PC i konsolę Xbox 360. Dziś pojawi się wydanie na PlayStation 3. Rozszerzenie kosztuje 10 dolarów i oferuje dodatkowe cztery godziny zabawy.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch tygodni, wczoraj zadebiutował trzeci dodatek DLC do gry Mass Effect 3Lewiatan. Rozszerzenie, dostępne w dystrybucji cyfrowej za równowartość 9,99 dolarów (około 33 złotych) na platformie Origin i PlayStation Network lub 800 punktów Microsoftu w usłudze Xbox Live, oferuje dodatkowe cztery godziny zabawy.

Premiera dodatku DLC Lewiatan do gry Mass Effect 3 - ilustracja #1
Shepard powraca! Oby bez kolejnych kontrowersji...

Lewiatan rozgrywa się podczas wydarzeń znanych z Mass Effect 3. Komandor Shepard przemierza w nim odległe systemy w poszukiwaniu informacji o Lewiatanie, wspomnianym już w pierwszej części trylogii. Chodzi o Żniwiarza zestrzelonego podczas jednego z poprzednich cyklów, którego odnaleźli Batarianie i nieumyślnie aktywowali, po czym zostali przez niego zindoktrynowani. Po tym wydarzeniu Lewiatan zniknął i jego dalsze losy są nieznane.

Początkowe opinie krytyków (jak na przykład w serwisie Kotaku) na temat dodatku są podzielone. Z jednej strony, na plus zaliczają obecne w nim elementy detektywistyczne, mroczny klimat tworzony przez ciekawe lokacje oraz porządne wykonanie rozszerzenia. Z drugiej podkreślają jej główny mankament, a mianowicie fakt, że nowe wątki fabularne zawarte w Lewiatan zainteresują przede wszystkim tylko zagorzałych fanów serii. Za minus uznano także brak znaczących wyborów moralnych.

Z dodatkowych informacji warto zaznaczyć, że osoby, które rozpoczną przygodę z DLC po ukończeniu pełnej wersji gry mogą spodziewać się wyższego poziomu trudności. Lewiatan, którego tytuł jest ukłonem w kierunku fanów serialu Farscape, wprowadza także nowe rodzaje broni.