Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2012, 15:18

autor: Szymon "Hed" Liebert

Instrukcja do Dark Souls zdradza szczegóły konwersji na PC

Z instrukcji do Dark Souls: Prepare to Die Edition wynika, że możemy spodziewać się dość topornej pecetowej konwersji hitu studia From Software. Czytamy w niej między innymi, że edycja na PC powstaje z myślą o padzie z Xboksa 360.

Instrukcja do Dark Souls zdradza szczegóły konwersji na PC - ilustracja #1

Pojawiła się instrukcja do pecetowej wersji Dark Souls, z której można wyczytać parę informacji o konwersji gry studia From Software. Dowiedzieliśmy się, że panele interfejsu będziemy mogli obsługiwać tylko za pomocą strzałek klawiatury, a niektóre funkcje zostaną przypisane do nietypowych klawiszy (np. menu znajdziemy pod przyciskiem END). Wynika to z tego, że „Dark Souls: Prepare to Die Edition została stworzona z myślą o padzie z Xboksa 360”. Na szczęście, w grze nie zabraknie obsługi myszy oraz możliwości zmiany klawiszologii.

Kolejne „ciekawostki” na temat konwersji dotyczą jej konfiguracji oraz wydajności. Chodzi o to, że ustawienia będą zapisywane w pliku DarkSouls.ini, co daje nadzieję na możliwość ręcznego podkręcenia gry w pewnym zakresie. W edycji pecetowej pojawi się też opcja „Low FPS Feature”, wyłączająca tryb online przy półminutowym spadku płynności do 15 klatek animacji na sekundę (wyłączenie funkcji sieciowych oznacza automatyczne wyjście do menu głównego). Niestety, sugeruje to, że w gra może nie być najlepiej zoptymalizowana.

Instrukcja do Dark Souls zdradza szczegóły konwersji na PC - ilustracja #2

Powyższe doniesienia pokazują to, o czym From Software mówiło otwarcie parę miesięcy temu. Studio przyznało, że nie ma doświadczenia na rynku pecetowym, więc konwersja Dark Souls jest wyzwaniem. Z tego względu najwyraźniej otrzymamy dość toporną wersję gry, w której zabraknie paru opcji uznawanych za standardowe na PC. Miejmy nadzieję, że nie zniechęci to posiadaczy komputerów do wypróbowania pochłaniającej i ambitnej gry Japończyków.

Osoby, które nie boją się wyzwań, zarówno w kontekście trudnej rozgrywki, jak i samej jakości konwersji Dark Souls, powinny zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi gry. Przypominamy, że będzie zawierała ona opcjonalną wersję polską (napisy) i pojawi się w dwóch różnych wydaniach. Na pecetach produkcja korzysta z systemu Games for Windows LIVE. Premiera Dark Souls: Prepare to Die Edition odbędzie się 24 sierpnia.

  1. Niezapomniane przeżycie - recenzja gry Dark Souls
  2. Pełna wersja instrukcji do Dark Souls: Prepare to Die Edition