Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2012, 16:49

autor: Hed

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji Dark Souls

Znamy wymagania sprzętowe pecetowej wersji Dark Souls. Edycja Prepare To Die powinna ruszyć nawet na nieco starszych komputerach. Co ciekawe, autorzy najwyraźniej wzbogacili grę o komunikację głosową.

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji Dark Souls - ilustracja #1

Na Steamie pojawiły się wymagania sprzętowe Dark Souls: Prepare To Die, czyli pecetowej wersji jednej z najgłośniejszych gier konsolowych ubiegłego roku, która wyjdzie w sierpniu. Do uruchomienia produkcji studia From Software nie będziemy potrzebowali potężnej maszyny – z opisu wynika, że ruszy ona także na nieco starszych komputerach. W samej konwersji znajdziemy kilka dodatków, w tym nowych bossów i obszary.

Wymagania sprzętowe edycji Prepare To Die znajdziecie poniżej. Ciekawe jest to, że w opisie pojawia się wzmianka o zestawie słuchawkowym do trybu multiplayer. Być może japońskie studio wzbogaciło grę o komunikację głosową, której nie było wersji podstawowej. Wiemy, że Dark Souls otrzyma też wyszukiwarkę gier kooperacyjnych i PvP. Konsolowe wydanie miało tryb online, ale korzystało z bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań.

Wymagania sprzętowe Dark Souls na PC:

  1. Procesor: 2,6 GHz Dual-Core
  2. Pamięć: 1 GB (XP), 2 GB (Vista/7)
  3. Karta grafiki: 512 MB RAM, ATI Radeon 4850 / Nvidia GeForce 8800 GT lub lepsze
  4. Dysk twardy: 4 GB
  5. Inne: DirectX 9.0c, zestaw słuchawkowy do trybu multiplayer

Dark Souls to gra akcji RPG z 2011 roku, która słynie z wysokiego poziomu trudności. Produkcja stworzona przez From Software to bezkompromisowe podejście do gatunku i świetnie skrojona rozgrywka (chwaliliśmy ją w recenzji). Gracze pecetowi otrzymają nowe obszary, bossów, wrogów i przedmioty. Pojawią się one także na Xboksie 360 i PlayStation 3 jako DLC. Premiera Dark Souls: Prepeare to Die nastąpi 24 sierpnia.

  1. Dark Souls – recenzja wersji konsolowych