Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2012, 13:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Final Fantasy III, Xbox SmartGlass, Black Mesa) 11/6/12

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi gry Final Fantasy III w wersji na PSP, usłudze Xbox SmartGlass, modyfikacji Black Mesa, a także filmowym projekcie powstającym przy współudziale studia Valve Software. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sonic & SEGA All-Stars Racing

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sonic & SEGA All-Stars Racing. Dzieło studia Sumo Digital możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,74 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Black Mesa

Twórcy amatorskiej modyfikacji gry Half-Life 2 o nazwie Black Mesa zapowiedzieli, że ujawnią więcej materiałów na jej temat, gdy facebookową stronę projektu polubi 20 tysięcy osób. Liczba została prawie osiągnięta, więc niedługo powinniśmy otrzymać więcej informacji. Mod Black Mesa to fanowski remake pierwszej odsłony serii Half-Life działający na silniku drugiej części cyklu. Od kilku lat autorzy projektu nie zdradzali żadnych szczegółów na temat swojego dzieła.

Final Fantasy III

Japoński magazyn Jump potwierdził, że na PSP zmierza gra Final Fantasy III. Co ciekawe, będzie to port odnowionej odsłony dostępnej od 2006 roku na pierwszym DS-ie. W Japonii produkcja zostanie wydana 20 września bieżącego roku w postaci pudełkowej oraz cyfrowej wersji dostępnej w usłudze PlayStation Network. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy tytuł pojawi się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Valve Software

Shane Acker (reżyser filmu 9) pracuje z firmami Brown Bag Films oraz Valve Software nad nowym obrazem kinowym o nazwie Deep. Twórcy serii Half-Life udostępnią Ackerowi silnik Source do stworzenia jego nadchodzącego dzieła, co ułatwiłoby w przyszłości stworzenie gry na jego podstawie. Z kolei studio animacji Brown Bag Films zastanawia się nad wykorzystaniem usługi Steam jako potencjalnego środka dystrybucji filmu Deep.

Xbox SmartGlass

Phil Spencer (wiceprezes Microsoft Studios) powiedział w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że wszystkie nadchodzące gry od tzw. deweloperów first party na Xboksa 360 będą obsługiwały usługę Xbox SmartGlass, którą zaprezentowano na targach E3. Jedną z nich będzie strzelanina Halo 4, w której za pośrednictwem tabletu lub smartfona będziemy mogli wysłać zaproszenie do wspólnej rozgrywki sieciowej lub prześledzić statystyki.

Wieści ze świata (Final Fantasy III, Xbox SmartGlass, Black Mesa) 11/6/12 - ilustracja #1

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: