Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2012, 13:28

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Broken Sea - taktyczne RPG autorów serii Król Artur

Znane ze strategicznej serii Król Artur studio Neocore Games zapowiedziało grę Broken Sea. Będzie to taktyczne RPG osadzone w pełnym magii świecie fantasy. Gracze wcielają się w członków starożytnego zakonu podróżujących na olbrzymim powietrznym statku.

Zapowiedziano Broken Sea - taktyczne RPG autorów serii Król Artur - ilustracja #1

Węgierskie studio Neocore Games znane jest głównie serii King Arthur oraz gry Lionheart: Wyprawy Krzyżowe. Zespół właśnie zapowiedział swój kolejny projekt. Jest nim taktyczne RPG zatytułowane Broken Sea.

Akcja toczyć się będzie w świecie fantasy, w którym powoli zaczynają powracać opowieści o nieistniejącym już Imperium. Gracze wcielają się w członków zapomnianego zakonu i na pokładzie olbrzymiego statku powietrznego udadzą się na tajemniczy archipelag, który dawniej był siedzibą Imperialnych Magów.

Niestety, na razie informacji mamy jak na lekarstwo. Autorzy obiecują, że gra pozostanie wierna tradycjom gatunku. Sterować będziemy całą drużyną, a system walki ma oferować sporą głębię taktyczną. To wszystko co wiemy na temat tego projektu. Pozostaje mieć nadzieję, że na więcej konkretów nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

Zapowiedziano Broken Sea - taktyczne RPG autorów serii Król Artur - ilustracja #2 Broken Sea to kolejny przykład dywersyfikacji gatunkowej, jakiej podjęło się Neocore Games. Do tej pory studio produkowało wyłącznie strategie, ale teraz twórcy chcą spróbować sił również w innych typach gier. W zeszłym miesiącu zespół ujawnił The Incredible Adventures of Van Helsing. Będzie to zręcznościowe RPG oparte na motywach klasycznej powieści Brama Stokera – Drakula. Szykowane są wersje na PC oraz konsolę Xbox 360.