Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 stycznia 2014, 13:35

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Zmiany w 2K Czech – zamknięcie oddziału w Pradze. Mafia III leci do USA?

Oddział studia 2K Czech w Pradze, który podobno pracował nad grą Mafia III, został zamknięty. Część czołowych członków zespołu wysłano do siedziby głównej firmy 2K Games w USA. Czy to właśnie tam tworzona będzie teraz kontynuacja serii?

Biuro 2K Czech w Pradze otrzymało propozycję nie do odrzucenia - Zmiany w 2K Czech – zamknięcie oddziału w Pradze. Mafia III leci do USA? - wiadomość - 2014-01-10
Biuro 2K Czech w Pradze otrzymało propozycję nie do odrzucenia
Zmiany w 2K Games
  1. Zamknięto oddział studia 2K Czech w Pradze
  2. Część pracowników przeniesiono do USA, a innych do biura w Brnie
  3. Możliwe, że produkcja gry Mafia III odbywa się w Stanach Zjednoczonych
  4. Przyczyny reorganizacji są nieznane

Firma 2K Games zdecydowała się zamknąć oddział studia 2K Czech w Pradze. Część pracowników została przeniesiona do biura w Brnie, a inni (ponoć 10 czołowych deweloperów) do Novato w stanie Kalifornia. Niestety nie obyło się też bez zwolnień. W oświadczeniu dla serwisu Eurogamer przedstawiciele 2K UK napisali:

„Dokonaliśmy relokacji i konsolidacji naszego zespołu z 2K Czech – ekipa z placówki w Pradze trafiła do Brna, w celu scentralizowania zasobów. Ponadto przenieśliśmy część deweloperów oraz własności z Pragi i Brna do siedziby głównej 2K w Novato w stanie Kalifornia. Zmiany te zarówno umocnią integrację studia 2K Czech z odnoszącymi sukcesy zespołami, jak i uregulują przebieg zadań interdyscyplinarnych. Reorganizacja wiąże się również z dostosowaniem liczby pracowników, a w rezultacie zlikwidowaniem części stanowisk.”

Początkowo informację o reorganizacji w studiu podał serwis Eurogamer Czech, a 2K Games potwierdziło pogłoski, wysyłając powyższy komunikat. Te same źródła jakiś czas temu utrzymywały, że w produkcji znajduje się Mafia III, tworzona z myślią o konsolach nowej generacji – ponoć miała być nawet tytułem startowym PlayStation 4 i Xboksa One. Gra miałaby powstawać właśnie w praskim oddziale studia 2K Czech. Wygląda więc na to, że z jakiegoś powodu prace nad Mafią III przeniesiono do USA. Czyżby czeskie studio nie radziło sobie zbyt dobrze ze swoim zadaniem?

Niestety oficjalnych doniesień na temat kontynuacji gangsterskiej serii wciąż brak. Jeśli twórcy Mafii III faktycznie mają z nią trudności, to mało prawdopodobne byśmy w najbliższym czasie usłyszeli coś o grze.

Pierwsza odsłona cyklu Mafia zadebiutowała w 2002 roku. Mafia: The City of Lost Heaven oferowała otwarty świat, wciągającą fabułę i satysfakcjonujący gameplay. Gra zrobiła na graczach i recenzentach duże wrażenie i rozbudziła głód na więcej. Niestety, wydana osiem lat później „dwójka” okazała się wyraźnie słabsza od poprzedniczki, choć nadal można ją było zaliczyć do gier niezłych. W przeciwieństwie do pierwszej Mafii, Mafia II początkowo była naszpikowana błędami i niedoróbkami, co jednak nie przeszkodziło wielu graczom dobrze się przy niej bawić. Trzecia część serii nie została dotąd zapowiedziana, ale fani wierzą, że ogłoszenie prac nad grą jest tylko i wyłącznie kwestią czasu.

  1. Strona internetowa firmy 2K Games