Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 13:00

autor: Adrian Werner

RIFT przeszło na model darmowy z mikropłatnościami

Po dwóch latach funkcjonowania wyłącznie w oparciu o abonamenty gra MMORPG RIFT przeszła na model darmowy z mikropłatnościami. Przy okazji wypuszczono również nową aktualizację wprowadzającą sporo świeżej zawartości.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, MMORPG RIFT przeszło na model darmowy z mikropłatnościami. Teraz każdy może udać się na oficjalną stronę i bez żadnych opłat pobrać klienta gry. Gra przez długi czas dobrze radziła sobie jako tytuł z abonamentem. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu twórcy twierdzili, że przestawienie projektu na Free-2-Play mocno zaszkodziłoby jakości rozgrywki i wymusiłoby niekorzystne modyfikacje w mechanizmach zabawy. Jak widać, czas zmienił poglądy autorów.

  1. RIFT – strona oficjalna gry

Twórcy zachwalają, że RIFT jest bardzo hojne w stosunku do darmowych graczy. Otrzymują oni dostęp do całej zawartości gry, a w wirtualnym sklepiku nie znajdziemy przedmiotów zapewniających autentyczną przewagę. Wydając prawdziwe pieniądze kupimy głównie ułatwienia, takich jak bardziej obszerny ekwipunek i więcej slotów na postacie. Jak te zapewnienia mają się do rzeczywistości przekonamy się zapewne dopiero za jakiś czas. Jednocześnie twórcy wciąż oferują opcję abonamentową, która zapewnia wszystkie możliwe bonusy.

RIFT przeszło na model darmowy z mikropłatnościami - ilustracja #1

Wraz z przejściem na model darmowy z mikropłatnościami wystartowała aktualizacja opatrzona numerem 2.3. Wprowadza ona nową lokację znaną jako Dendrome, dodatkowe raidy przeciwko bossom w otwartym świecie oraz spory zestaw wyzwań. Wiadomo już również co nieco o zawartości nadchodzącego patcha 2.4. Pojawią się w nim raidy zaprojektowane dla grup dwudziestoosobowych oraz zmodyfikowana z myślą o postaciach na 60 poziomie wersja krainy Fae. Nie zabraknie też świeżych przygód i zmian w balansie rozgrywki w trybach PvE i PvP.

RIFT było jedną z ostatnich dużych produkcji MMO, która nie korzystała z modelu darmowego z mikropłatnościami. Pod koniec zeszłego roku podobnej zmiany dokonała gra Star Wars: The Old Republic, a w lutym do klubu Free-2-Play dołączyła Tera. Kilka dni temu ogłoszono również analogiczne plany względem ArcheAge, które nawet nie doczekało się jeszcze wersji anglojęzycznej.