Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2016, 17:30

autor: Draug

Day of the Tentacle Remastered na 20-minutowym gameplayu

W sieci pojawił filmik z wizyty w studiu Double Fine Productions, w czasie której pokazano 20-minutowy gameplay z Day of the Tentacle Remastered. Niestety, materiał jest w dość niskiej rozdzielczości.

Day of the Tentacle Remastered w skrócie:
  • Producent: Double Fine Productions
  • Gatunek: przygodówka point-and-click
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PS Vita
  • Termin premiery: marzec 2016 (PS4, PS Vita)

Ekipa Electric Playground Network (kanał EPNdotTV na YouTube) wybrała się ostatnio do siedziby studia Double Fine Productions, by zobaczyć w akcji grę Day of the Tentacle Remastered. Rezultatem tej wizyty jest widoczny powyżej filmik, zawierający wywiad z Timem Schaferem (szefem rzeczonego zespołu), któremu towarzyszy prezentacja pierwszych 20 minut rozgrywki z odświeżonej wersji kultowej przygodówki firmy LucasArts. Niestety, gameplay stanowi tutaj tylko dodatek do rozmowy z deweloperem, więc zapis rozgrywki jest pokazywany w niewielkim okienku, a w dodatku dźwięki z gry zagłusza wywiad. Mimo to materiał ten pozwala zobaczyć, jak Double Fine poradziło sobie z remasterowaniem kultowej produkcji – i przyznać trzeba, że efekt końcowy jest więcej niż okazały.

Day of the Tentacle Remastered powstaje z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz komputerach osobistych. Na pierwszych dwóch platformach sprzętowych tytuł ma ukazać się w marcu bieżącego roku. Nie wiadomo, jak długo przyjdzie nam poczekać na wersję pecetową. Warto jeszcze przypomnieć, że Double Fine Productions ma w planach także odświeżoną wersję innego sławnego dzieła LucasArts – Full Throttle.