Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2009, 15:04

autor: Elrond

Day of the Tentacle kolejnym remakiem ze stajni LucasArts?

Jeśli odnowiona wersja The Secret of Monkey Island, jak również nowe, epizodyczne przygody Guybrusha Threepwooda, zatytułowane Tales of Monkey Island, zostaną dobrze przyjęte przez graczy, możemy spodziewać się kolejnych remake’ów przygodówek ze stajni LucasArts. Takie jest (prawie) oficjalne stanowisko firmy. Ale którą z klasycznych gier przygodowych można by wziąć na „warsztat”?

Jeśli odnowiona wersja The Secret of Monkey Island, jak również nowe, epizodyczne przygody Guybrusha Threepwooda, zatytułowane Tales of Monkey Island, zostaną dobrze przyjęte przez graczy, możemy spodziewać się kolejnych remake’ów przygodówek ze stajni LucasArts. Takie jest (prawie) oficjalne stanowisko firmy. Ale którą z klasycznych gier przygodowych można by wziąć na „warsztat”? O to redaktorzy serwisu videogamer.com spytali Dana Connorsa, szefa firmy Telltale Games.

Day of the Tentacle kolejnym remakiem ze stajni LucasArts? - ilustracja #1

Trzeba przyznać, iż wybór „pytanego” nie jest przypadkowy - Telltale Games odpowiedzialna jest m.in. za serie Sam & Max i Wallace & Gromit, jak również wspomnianą wyżej Tales of Monkey Island. Powściągliwy w słowach, pan Connors na pytanie, czy realny jest remake kolejnej „wielkiej” przygodówki LucasArts, Day of the Tentacle, odpowiedział: „Powiedziałbym, iż realny to dobre słowo. Zawsze myślę o Sam & Max, Day of the Tentacle i Monkey Island jako o trzech znakomitych markach. I naprawdę, uwielbiam Day of the Tentacle. […] chciałbym zobaczyć 32-letniego Hoagiego bądź też jak Bernard, Hoagie i Laverne dorastają, dostają prace. Ale zobaczymy, czy pójdzie to w tym kierunku” - dodał. „Na razie jeszcze nic nie jest postanowione, jesteśmy w sytuacji, gdy przyglądamy się, jak Monkey będzie sobie radzić.”

Trzeba przyznać, iż słowa Dana są dość tajemnicze – można pokusić się o stwierdzenie, iż przyszłość Day of the Tentacle potoczy się podobnie jak The Secret of Monkey Island, o ile oczywiście ta ostatnia spotka się z przychylnym przyjęciem. Moglibyśmy więc dostać remake klasycznej przygodówki oraz coś na kształt „Tales of Tentacle”, gdzie Dan Connors zrealizowałby swoje wizje – dorastających bohaterów pierwowzoru i ich nowe przygody. Oczywiście, jak na razie są tylko i wyłącznie spekulacje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.