Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2013, 15:12

autor: luckie

Day of the Tentacle HD był niemal gotowy – jeszcze jedna sierota po LucasArts

Byli pracownicy LucasArts wyjawili, że studio pracowało nad odświeżoną wersją gry Day of the Tentacle. Byłaby to znakomita wiadomość dla fanów tej legendarnej przygodówki, gdyby nie fakt, że projekt nie otrzymał wsparcia ze strony zarządu i ostatecznie został anulowany.

Day of the Tentacle mógł powrócić w wysokiej rozdzielczości - Day of the Tentacle HD był niemal gotowy – jeszcze jedna sierota po LucasArts - wiadomość - 2013-09-28
Day of the Tentacle mógł powrócić w wysokiej rozdzielczości

Bolesnych wieści związanych z zamknięciem studia LucasArts ciąg dalszy. Tak jak spekulowaliśmy dobrych kilka lat temu, ekipa pracowała nad remake’iem kultowej przygodówki point-and-click – Day of the Tentacle. Produkcja miała kontynuować trend odświeżania klasycznych gier LucasArts, zapoczątkowany przez The Secret of Monkey Island: Special Edition i Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge, wydane odpowiednio w 2009 i 2010 roku.

Byli pracownicy studia LucasArts Singapore wyjawili, że od strony graficznej Day of the Tentacle HD prezentowałby się podobnie, jak odnowione przygody Guybrusha Threepwooda. Modele 3D umieszczone zostałyby na dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych planszach, a poprawione cut-scenki miały oferować płynne 30 klatek na sekundę.

Choć projekt nigdy oficjalnie nie otrzymał zielonego światła, podobno gra była gotowa w 80%. Okazuje się, że ostatecznie zarząd stracił zainteresowanie wypuszczaniem odświeżonych wersji starych gier. Anonimowy pracownik studia wyznał:

„Dla wielu osób zaangażowanych w prace [nad Day of the Tentacle] to był projekt marzeń. Niestety, jak wiele innych, nieukończonych gier studia LucasArts, nigdy nie ujrzał światła dziennego.”

Informacja ta jest tym bardziej przygnębiająca, że obecnie oryginalny Day of the Tentacle jest niemal nie do dostania. Cyfrowa reedycja tytułu byłaby zatem jak najbardziej na miejscu. Tymczasem gdzieś tam w Singapurze, kurzy się niemal gotowa wersja gry… O innych skasowanych projektach LucasArts – grach opartych na marce Star Wars – przeczytacie w poprzednim newsie.

Day of the Tentacle zadebiutował w 1993 roku, jako kontynuacja znakomitej przygodówki Maniac Mansion (mimo że obie gry nie były ze sobą fabularnie połączone). Tytuł ujął graczy ciekawymi zagadkami i zwariowaną historią, pozwalającą pokierować poczynaniami trójki postaci. W tamtym czasie to właśnie studio LucasArts wyznaczało standardy dla gatunku przygodowych gier point-and-click, m.in. dzięki stworzeniu i ulepszaniu interfejsu SCUMM (Script Creation Utility for Maniac Mansion).

  1. Strona studia LucasArts