Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 sierpnia 2006

Znamy datę premiery gry Gears of War!
Znamy datę premiery gry Gears of War!

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 18:52

Koncern Microsoft wyłożył karty na stół, dając przy okazji konkretny argument tym entuzjastom elektronicznej rozrywki, którzy zastanawiali się nad kupnem konsoli Xbox 360. Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, program o nazwie Gears of War, zadebiutuje w sklepach na kilka dni przed premierą konkurencyjnego urządzenia firmy Sony – PlayStation 3.

Poradnik: Onimusha 3: Demon Siege

Redakcja GRYOnline.pl, 3 sierpnia 2006, 18:28

Zapraszam do przeżycia przygody w towarzystwie niepokonanego Jacques’a Blanc i nieco egzotycznego Samanosuke Akechi w kolejnej odsłonie gry „Onimusha”, tym razem opatrzonej numerem porządkowym 3 i podtytułem „Demon Siege”

Czy Blizzard Entertainment przymierza się do produkcji RTS-a?

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 16:49

Po ogromnym sukcesie komercyjnym gry World of WarCraft mogłoby się wydawać, że ludzie z Blizzard Entertainment będą jeszcze przez długi czas odcinać kupony od swojego produktu lub zainwestują w kolejny program z gatunku MMO. Istnieją jednak przesłanki, które pozwalają przypuszczać, że już niedługo firma powróci do korzeni i spłodzi kolejnego RTS-a.

Games Convention 2006 a sprawa sztuki

eLKaeR, 3 sierpnia 2006, 16:32

Piąty rok istnienia lipskich targów Games Convention przyniesie ukierunkowanie się na sztukę. Zatem do programu imprezy dołączą wystawy o nazwach pong.mythos, Machinima oraz Digital Beauties/Character Design. Odwiedzający będą mogli poznać temat z bardzo bliska – przykładowo codzienne warsztaty artystyczne pozwolą zupełnym laikom na poznanie tajników tworzenia sztuki.

Golden Joystick Awards 2006 - kolejna odsłona popularnego plebiscytu właśnie się rozpoczęła

Jiker, 3 sierpnia 2006, 16:08

Wspaniała wiadomość dla osób lubujących się we wszelkiego rodzaju rankingach oraz plebiscytach popularności. Rozpoczęła się bowiem doroczna impreza Golden Joystick Awards.

Bruno Bonnell wypowiada się na temat PS3 oraz komentuje decyzję o likwidacji klasycznych targów E3

Jiker, 3 sierpnia 2006, 14:07

Prezes Atari, Bruno Bonnell, potwierdził krążącą w Internecie plotkę, jakoby prowadzony przez niego koncern nie miał w swoich aktualnych planach rozpoczęcia produkcji jakiejkolwiek gry na nową konsolę stacjonarną firmy Sony, PS3. Tym samym jego firma dołączyła do japońskiego studia SNK, które również nie zdecydowało się wspierać PS3 w najbliższym czasie.

Europejski oddział Atari podpisuje nowe umowy wydawnicze

Jiker, 3 sierpnia 2006, 13:26

Europejski oddział koncernu Atari podpisał kolejną w ostatnim czasie umowę wydawniczą, na mocy której stał się oficjalnym dystrybutorem gier firm Ignition Entertainment oraz SNK Playmore na terytorium Starego Kontynentu.

Szczegóły nt. Guild Wars: Nightfall Pre-Release Bonus Pack
Szczegóły nt. Guild Wars: Nightfall Pre-Release Bonus Pack

eLKaeR, 3 sierpnia 2006, 12:44

Trzeci produkt z serii Guild Wars nosić będzie podtytuł Nightfall i zadebiutuje na rynku najprawdopodobniej w ostatnim kwartale bieżącego roku. Zanim jednak "Zmierzch" trafi do sprzedaży, w sklepach pojawi się Guild Wars: Nightfall Pre-Release Bonus Pack, czyi specjalny przedpremierowy zestaw promocyjny. Wiemy już dokładnie, co kryje się pod tym pojęciem.

Electronic Arts w liczbach, czyli podsumowanie pierwszego kwartału rozliczeniowego

Krooliq, 3 sierpnia 2006, 12:38

Koncern Electronic Arts opublikował właśnie swoje wyniki finansowe, jakie zostały osiągnięte w pierwszym kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 czerwca bieżącego roku.

Świeże screenshoty z Call of Duty 3
Świeże screenshoty z Call of Duty 3

eLKaeR, 3 sierpnia 2006, 11:55

W siedzibie Treyarch trwają intensywne prace nad Call of Duty 3, czyli kolejną grą z bestsellerowej serii FPS-ów. Wydawca, czyli korporacja Activision, zapewnia, że "trójka" powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PS3, PS2, Wii, XBX i X360. Na fale Internetu wypłynęły właśnie świeże screenshoty, ukazujące grę w wersji dla tej ostatniej platformy. Chcielibyśmy Wam we zrzuty ekranowe przedstawić.

Rampage: Total Destruction także na Wii
Rampage: Total Destruction także na Wii

Krooliq, 3 sierpnia 2006, 11:33

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że firma Midway Games zamierza wydać nadchodzącą bijatykę z serii Mortal Kombat, noszącą podtytuł Armageddon, także w wersji na konsolę Nintendo Wii. A już dziś wiemy, że taka sama przyszłość czeka inną produkcję w/w firmy.

Mortal Kombat: Armageddon w specjalnej wersji kolekcjonerskiej
Mortal Kombat: Armageddon w specjalnej wersji kolekcjonerskiej

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 11:11

Koncern Midway zapowiedział wczoraj, że oprócz tradycyjnej wersji gry Mortal Kombat: Armageddon, na rynku pojawi się również edycja kolekcjonerska. Ekskluzywne wydanie będzie dostępne wyłącznie dla posiadaczy konsoli PlayStation 2.

Naruto powraca na PS2
Naruto powraca na PS2

eLKaeR, 3 sierpnia 2006, 11:11

Konsolowych bijatyk na kanwie komiksów i filmów animowanych spod znaku Naruto wydano już w Japonii całkiem sporo. Część z wypuszczonych tam pozycji trafiła też do krajów zachodnich, a wkrótce stanie się tak z kolejnym produktem, czyli Naruto: Uzumaki Chronicles. Gra ta pojawi się w Stanach Zjednoczonych już w trakcie tegorocznej zimy i będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 2.

Nadciąga Vista, a wraz z nią renesans rynku gier na PC

Łosiu, 3 sierpnia 2006, 11:10

Powyższy tytuł nie jest jedynie mrzonką i moją wybujałą wyobraźnią. Microsoft już od 2 lat ostro lansuje hasło Games for Windows, do tej pory zapowiedziano kilka gier tylko dla użytkowników Visty, a dzisiejsza wieść bezsprzecznie pokazuje, że gigant z Redmond pragnie rozruszać PeCetowe poletko gier.

Bully nadal w produkcji...
Bully nadal w produkcji...

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 10:34

Kanadyjski oddział firmy Rockstar Games, który zlokalizowany jest w mieście Vancouver, wciąż intensywnie pracuje nad nową grą akcji o nazwie Bully. Program ma zadebiutować na rynku elektronicznej rozrywki jeszcze w tym roku.

Co słychać u kieszonkowego prawnika?
Co słychać u kieszonkowego prawnika?

eLKaeR, 3 sierpnia 2006, 10:32

Jedną z ciekawszych gier dla konsoli Nintendo DS jest Phoenix Wright: Ace Attorney, czyli osobliwa przygodówka, umożliwiająca nam wcielenie się w postać prawnika. Wprawdzie pozycja ta ma mnóstwo cech dalekowschodnich (m.in. wygląd bohaterów), ale sama zabawa bardzo przypomina amerykańskie filmy i seriale a la Ally McBeal, Law & Order etc. Właśnie dowiedzieliśmy się więcej nt. sequela PW: AA.

Electronic Arts przedłużył umowę z organizacją PGA Tour
Electronic Arts przedłużył umowę z organizacją PGA Tour

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 09:52

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts poinformowali wczoraj, że umowa z amerykańską organizacją PGA Tour została przedłużona o kolejne sześć lat. Oznacza to, że największy potentat w dziedzinie elektronicznej rozrywki, będzie mógł tworzyć kolejne programy o tematyce gry w golfa do 2012 roku włącznie.

2K Sports ujawnia szczegóły dotyczące soundtracku do gry NHL 2K7
2K Sports ujawnia szczegóły dotyczące soundtracku do gry NHL 2K7

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 09:22

W połowie ubiegłego miesiąca przedstawiliśmy Wam listę utworów muzycznych, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej do gry NHL 07. Dziś dowiecie się, co ciekawego do posłuchania przygotowała firma 2K Sports, producent konkurencyjnego programu – NHL 2K7.

W najbliższy wtorek zagramy w demo Dark Messiah of Might and Magic
W najbliższy wtorek zagramy w demo Dark Messiah of Might and Magic

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 08:55

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków gier z cyklu Might and Magic, a zwłaszcza dla tych, którzy z niecierpliwością oczekują premiery programu Dark Messiah of Might and Magic. Wczoraj okazało się, że wielbiciele tej produkcji będą mieli okazję przetestować ją już w przyszłym tygodniu.

Firma JoWood na targach Games Convention
Firma JoWood na targach Games Convention

Krystian Smoszna, 3 sierpnia 2006, 08:03

Firma JoWood opublikowała wczoraj oświadczenie prasowe, zapowiadające jej obecność na tegorocznej edycji imprezy o nazwie Games Convention, która rozpocznie się w Lipsku 24 sierpnia bieżącego roku..