Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 sierpnia 2006

PS3 najlepiej sprzedającą się konsolą w 2011 roku

Piotr Doroń, 18 sierpnia 2006, 16:11

The Yankee Group, firma zajmująca się badaniem amerykańskiego rynku gier, przedstawiła efekty swoich ostatnich prac. Wynika z nich, że zwycięzcą wyścigu konsol nowej generacji w Stanach Zjednoczonych okaże się PLAYSTATION 3.

Myśli nieprzemyślane - Wirtualne traumy

Redakcja GRYOnline.pl, 18 sierpnia 2006, 16:09

Takoż doszło i do jubileuszu Myśli nieprzemyślanych – dziś po raz 50 będziemy niekoniecznie myśleli o tym i o owym. Ponieważ numer zobowiązuje, będzie wyjątkowo kreskówkowo.

Zużywające się dodatki - kolejny, kontrowersyjny pomysł Microsoftu

Piotr Doroń, 18 sierpnia 2006, 15:01

Koncern Microsoft ogłosił wczoraj swoje najnowsze plany dotyczące chęci wprowadzenia zmian w usłudze Xbox Live Marketplace. Głównym ich celem miałaby być konsolidacja wirtualnego targowiska z komercyjnymi grami, wydawanymi w sposób tradycyjny.

Zapowiedziano Chronos Twin
Zapowiedziano Chronos Twin

Radosław Grabowski, 18 sierpnia 2006, 14:55

Dzięki Mario & Luigi: Partners in Time posiadacze Nintendo DS mogli na dwóch ekranach kontrolować jednocześnie postaci z różnych czasów (konkretnie Braci Mario w wersji dziecięcej i dorosłej). Nieco podobnie ma wyglądać zabawa w Chronos Twin – zapowiedzianej właśnie grze akcji, szykowanej przez firmę Enjoy Up Games.

Nowy rekord Guinnessa: Halo 2 w 208 minut
Nowy rekord Guinnessa: Halo 2 w 208 minut

Marek Grochowski, 18 sierpnia 2006, 14:30

Cody Miller, wierny fan Halo 2 dla zarobienia 250 dolarów postanowił wziąć udział w konkursie, organizowanym przez serwis TwinGalaxies.com. Zadanie, jakie wymyślili redaktorzy wspomnianej strony, było dość nietuzinkowe – należało ukończyć dzieło Bungie Software na poziomie Legendary w jak najkrótszym czasie, bez straty choćby jednego życia.

Zmiany w projekcie Survivor - konsole starszej generacji na bocznym torze
Zmiany w projekcie Survivor - konsole starszej generacji na bocznym torze

Radosław Grabowski, 18 sierpnia 2006, 14:14

Prace nad grą akcji o nazwie Survivor trwają już blisko dwa lata. Początkowo jej autorzy, czyli ludzie z niemieckiej firmy Replay Studios, twierdzili, że ich dzieło powstaje z myślą o PeCetach oraz konsolach PlayStation 2, Xbox i GameCube. Natomiast teraz plany uległy zmianie, więc grono docelowych platform sprzętowych obejmuje PS3 i X360, a także komputery osobiste.

Gothic III – nowa strona i obrazki
Gothic III – nowa strona i obrazki

Karolina Talaga, 18 sierpnia 2006, 13:59

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku – Gothic III zadebiutuje 13 października. Tymczasem firma Aspyr Media, odpowiedzialna za dystrybucję programu na terenie Stanów Zjednoczonych, postanowiła „poczęstować” nas porcją nowych obrazków prezentujących trzecią odsłonę jednej z najlepszych gier cRPG w akcji.

Anaconda anonsuje Boxing Managera

Marek Grochowski, 18 sierpnia 2006, 13:42

Dotąd gry traktujące o zawodowym boksie pozwalały nam głównie na wcielanie się w sylwetki najlepszych pięściarzy i okładanie po facjatach nieszczęśników, którzy pojawili się akurat na ringu. Za sprawą studia Proline Software oraz współpracującego z nim wydawcy – Anacondy, zawiesimy rękawice na kołku i staniemy się promotorami na miarę ekscentrycznego Dona Kinga.

Gra Rome: Total War - Alexander zostanie wydana w pudełku
Gra Rome: Total War - Alexander zostanie wydana w pudełku

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 13:36

Koncern SEGA postanowił pójść na rękę wszystkim tym wielbicielom gry Rome: Total War, którzy nie byli zadowoleni ze sposobu dystrybucji jej ostatniego rozszerzenia. Alexander, bo o tym dodatku mowa, został udostępniony w Internecie oraz w zestawie Total War: Eras.

Ludzie z Digital Illusions i Electronic Arts zapowiedzieli Battlefield: Bad Company

Radosław Grabowski, 18 sierpnia 2006, 13:15

Pecetowi fani serii Battefield czekają teraz pewnikiem na rozpoczęcie testów wersji beta Battlefield 2142, o których pisaliśmy zresztą wczoraj. Natomiast posiadacze konsol, interesujący się niniejszym cyklem, powinni śledzić losy tytułu Battlefield: Bad Company. Właśnie taka jest bowiem nazwa ujawnionego właśnie dzieła połączonych sił Digital Illusions i Electronic Arts.

Znamy potencjalne tytuły następców Guitar Hero
Znamy potencjalne tytuły następców Guitar Hero

Artur Falkowski, 18 sierpnia 2006, 11:03

Guitar Hero, uznawana za jedną z najlepszych gier muzycznych na PS2 i konsole w ogóle odniosła tak wielki sukces, że w planach wydawcy gry – firmy RedOctane (ostatnio wykupionej przez Activision) – znalazły się nie jedna i nie dwie, lecz cztery kontynuacje.

Capcom ma problem - gra Dead Rising nieczytelna na standardowych TV
Capcom ma problem - gra Dead Rising nieczytelna na standardowych TV

Piotr Doroń, 18 sierpnia 2006, 10:10

Chcielibyście pograć w ostatni hit na konsolę Xbox 360, czyli grę Dead Rising, na standardowych telewizorach kineskopowych? Musicie się więc liczyć z tym, że przeczytanie choćby linijki tekstu wyświetlanego na ekranie będzie graniczyć z cudem.

System 3 ponownie wyda programy firmy Epyx
System 3 ponownie wyda programy firmy Epyx

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 09:28

Firma System 3, o której wspominaliśmy ostatnio przy okazji produkcji nowych gier na nadciągającą wielkimi krokami konsolę koncernu Nintendo, planuje odkurzyć programy stworzone niegdyś przez kultowe studio Epyx. Reanimowane klasyki zostaną opublikowane z myślą o następujących platformach sprzętowych: PlayStation Portable (PSP), Nintendo DS oraz Nintendo Wii.

Gra Tamagotchi Connection: Corner Shop 2 zapowiedziana

Artur Falkowski, 18 sierpnia 2006, 09:26

Namco Bandai Games America inc. - wydawca cieszącej się wielką popularnością gry na DS Tamagotchi Connection: Corner Shop zapowiedział wydanie jej drugiej części. Produkcja powinna pokazać się na półkach sklepowych jeszcze tej zimy.

Microsoft dementuje plotki o grach na HD DVD

Artur Falkowski, 18 sierpnia 2006, 08:34

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź z Microsoftu dotyczącą ewentualnych gier na X360 wyposażonego w zewnętrzny czytnik HD DVD. John Porcaro z marketingowej ekipy giganta z Redmond napisał w swoim blogu, że nie ma planów wypuszczania gier na tym typie nośnika. Potwierdził w ten sposób to, co Microsoft twierdził już przy pierwszych prezentacjach nowego napędu.

Już we wtorek zagramy w demo Joint Task Force
Już we wtorek zagramy w demo Joint Task Force

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 08:13

Po ukończeniu prac nad grą Joint Task Force (osiągnęła ona „złoty” status, o czym informowaliśmy wczoraj), członkowie studia Most Wanted Entertainment wzięli się za przygotowanie wersji demonstracyjnej programu.

Nowe wiadomości o Red Steel
Nowe wiadomości o Red Steel

Artur Falkowski, 18 sierpnia 2006, 07:34

Wraz z dokonaną podczas tegorocznych E3 prezentacją zmierzającej na Wii gry Red Steel pojawiły się liczne głosy krytyki. Twórcy z francuskiego Ubisoftu mocno wzięli sobie do serca skargi na niedopracowane sterowanie i dość słabą grafikę. Gra jest wciąż doszlifowywana i zapowiada się coraz ciekawiej. Na podstawie ostatnich wiadomości możemy stwierdzić, że miłośnicy walki bronią białą powinni być zadowoleni – Red Steel ma w pełni oddawać ich ruchy.

SEGA na targach Games Convention
SEGA na targach Games Convention

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 07:23

Przedstawiciele koncernu SEGA zdradzili listę gier, jakie zamierzają zaprezentować podczas tegorocznej edycji targów Games Convention. Impreza, która tradycyjnie odbędzie się w Lipsku, rusza już w przyszły czwartek – 24 sierpnia.

Nowa gra z cyklu Star Wars wyłącznie na handheldach
Nowa gra z cyklu Star Wars wyłącznie na handheldach

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 07:18

Na święta Bożego Narodzenia otrzymamy kolejną grę z cyklu Gwiezdne Wojny – zapowiedział wczoraj koncern Ubisoft. Program o nazwie Star Wars: Lethal Alliance zostanie przygotowany z myślą o konsolach Nintendo DS i PlayStation Portable (PSP) i będzie to zarazem pierwszy tytuł nawiązujący do świata wykreowanego przez George’a Lucasa, który zagości wyłącznie na wspomnianych wyżej handheldach.

F.E.A.R. również na konsoli PlayStation 3
F.E.A.R. również na konsoli PlayStation 3

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 07:16

Xbox 360 nie będzie jedyną konsolą nowej generacji, która doczeka się konwersji popularnej, pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Koncern Sierra Entertainment zapowiedział wczoraj, że gra zostanie przygotowana również z myślą o PlayStation 3.

Metro 2033 – nowa strzelanina FPP przeznaczona dla PC i konsole nowej generacji
Metro 2033 – nowa strzelanina FPP przeznaczona dla PC i konsole nowej generacji

Bartłomiej Kossakowski, 18 sierpnia 2006, 07:02

Podczas zbliżających się targów Games Convention zostanie zaprezentowana gra Metro 2033: The Last Refuge, która trafi już wkrótce do posiadaczy PC, PS3 i Xboxa 360. Dziś przedstawiamy Wam pierwsze informacje na jej temat oraz zestaw screenów.