Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Memento Mori 2 (PC)

Memento Mori 2: Strażnicy Nieśmiertelności PC

Memento Mori 2 | Memento Mori 2: Guardian of Immortality

Kontynuacja popularnej przygodówki point-n-click z 2008 roku. Fabuła ponownie obraca się wokoło perypetii Laury i Maxa, czyli pary bohaterów pierwszej części. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu pomysłowych łamigłówek.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Memento Mori 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2012

20listopada2014

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Memento Mori 2 to gra przygodowa typu point & click o mocnym zacięciu detektywistycznym. Za jej stworzenie odpowiada czeskie studio Centauri Production, znane z m.in. Gooka: The Mystery of Janatris, Fairy Tale: About Father Frost oraz pierwszego Memento Mori.

Fabuła ponownie obraca się wokoło Laury i Maxa, czyli bohaterów pierwszej części. Podczas ich miesiąca miodowego w RPA, z Laurą kontaktuje się jej przełożony w Interpolu. Muzeum w mieście Cape Town zostało okradzione i lokalne władze potrzebują pomocy kogoś doświadczonego w tego typu przestępstwach. Nasz duet rozpoczyna śledztwo i szybko udaje mu się znaleźć złodzieja. Niestety pościg samochodowy za nim kończy się potworną kraksą, w wyniku której oba pojazdy lądują w morzu. Z wody udaje się wydostać jedynie Laurze. Ciało przestępcy wyławia wkrótce potem policja, a Max zostaje uznany za zaginionego, choć nieoficjalnie wszyscy zakładają, że zginał. Zdruzgotana bohaterka wraca do siedziby Interpolu w Lyonie. Podczas prowadzenia kolejnej sprawy zaczyna jednak natrafiać na poszlaki wskazujące, że jej mąż mógł przeżyć wypadek.

Memento Mori 2 to tradycyjna przygodówka, więc zabawa polega głównie na prowadzeniu rozmów, dokładnym przeszukiwaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek. Opowiadana historia pozwala graczom odwiedzić ponad pięćdziesiąt różnorodnych lokacji, w tym Finlandię, miasta Cape Town i Lyon oraz dzielnicę Chinatown w San Francisco. Warto dodać, że poza samą Laurą gra oferuje również możliwość pokierowania dwiema innymi postaciami.

Autorzy zadbali o dostarczanie atrakcyjnej oprawy wizualnej. Na potrzeby gry opracowano nowy trójwymiarowy silnik graficzny, który umożliwia generowanie realistycznie oświetlonych lokacji, a postacie wyposaża w bogatą mimikę twarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do Memento Mori 2: Strażnicy Nieśmiertelności

Wymagania wiekowe Memento Mori 2

16+

Zapowiedziano przygodówkę Memento Mori 2

wiadomość10 maja 2011

Na zeszłorocznym gamescom pojawił się plakat, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad kontynuacją przygodówki Memento Mori. Teraz twórcy wreszcie oficjalnie ujawnili ten projekt i podzielili się ze światem pierwszymi materiałami graficznymi.