Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Black Mirror III (PC)

Black Mirror III PC

Trzecia część serii mrocznych przygodówek. W tej odsłonie bohaterem jest Darren, który zostaje pojmany przez policję jako potencjalny morderca i parę godzin później zwolniony. Niestety, mężczyzna cierpi na powracające koszmary.

Przygodowe | point-and-click | horror

PC Windows
Okładka Black Mirror III (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lutego2011

1czerwca2011

pudełko PL

The Black Mirror III to trzecia odsłona udanej serii przygodówek point & click, zainaugurowanej w 2003 roku. Za grę odpowiedzialne jest niemieckie studio deweloperskie Cranberry Productions, mające w dorobku także drugą część Black Mirror.

W The Black Mirror III głównym bohaterem historii ponownie jest Darren, który już na samym początku rozgrywki zostaje pojmany przez policję jako potencjalny podpalacz i morderca. Po kilkutygodniowych przesłuchaniach wychodzi jednak na wolność. Sytuacje, których był świadkiem, okupione nawiedzającymi go regularnie koszmarami, pozostawiają w nim trwały ślad. Zadaniem gracza jest rozwikłanie zagadki tajemniczych wizji i ciążącej nad rodem Gordonów klątwy.

W The Black Mirror III gracz ponownie trafia do zamku Black Mirror w miejscowości Willow Creek, a także zwiedza otaczające go tereny. Autorzy zdecydowali się na umieszczenie w grze 62 lokacji – w tym kilkunastu znanych z poprzednich odsłon, aczkolwiek poddanych licznych zmianom graficznym. Sama historia – podzielona na sześć ekscytujących rozdziałów – bezpośrednio nawiązuje do drugiej odsłony serii, pozwala także wcielić się w drugą grywalną postać, która wspiera Darrena w jego misji.

The Black Mirror III zachowuje znany z wcześniejszych części serii nastrój grozy. Pozostaje przy tym z nimi w zgodzie na płaszczyźnie modelu rozgrywki, opierającego się na odnajdywaniu i umiejętnym używaniu interaktywnych obiektów, rozwiązywaniu mniej lub bardziej złożonych zagadek logicznych oraz przepytywaniu napotykanych postaci niezależnych.

Black Mirror III jest więc standardową przygodówką point & click, oferującą znaną z poprzednich odsłon mechanikę zabawy. Podobnie jak w częściach pierwszej i drugiej, tak i tutaj zastosowano udane połączenie szczegółowo renderowanych, dwuwymiarowych teł oraz pełnych detali, trójwymiarowych modeli postaci (tzw. 2,5D). Odpowiednią jakość oprawy zapewnia podrasowany silnik graficzny znany z Black Mirror II.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 368 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Black Mirror III

Klasyfikacja PEGI Black Mirror III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black Mirror III

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Black Mirror III - recenzja gry
Black Mirror III - recenzja gry

Recenzja 27 czerwca 2011, 12:27

Wreszcie – pojawia się motyw zwierciadła Black Mirror – coś absolutnie nowego, a stanowiącego kluczowy element całej opowieści, wyjaśniający kwestię klątwy, cieni, Strażników i zła przenikającego zamkowe mury.