Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Audere Semper (PC)

Audere Semper PC

Gra przygodowa typu point and click. Wcielamy się w rolę początkującej dziennikarki, której zwyczajnie wiedzione życie zamienia się w historię pełną intryg.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Audere Semper (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Audere Semper to pecetowa gra przygodowa przygotowana przez włoskie firmy Adventure Productions oraz 10th Art Studio. Powstała w oparciu o klasyczny interfejs i zasady sterowania - point and click.

W Audere Semper wcielamy się w postać rzymianki Elisy Flavi, studentki dziennikarstwa i początkującej redaktorki jednego z rzymskich dzienników. Jej stabilne i zrównoważone życie nabiera tempa w chwili otrzymania zakodowanej wiadomości, którą Elisa decyduje się odszyfrować. Sukcesem kończy się już jedna z pierwszych podjętych przez nią prób, otwierając przed bohaterką świat zbrodni i tajemnic. Ich rozwikłanie zależy od wielu czynników, m.in. od tego, czy Elisie uda się przezwyciężyć własne lęki.

Na potrzeby Audere Semper deweloperzy z 10th Art Studio przygotowali 35 obszarów działań, na które złożyły się najbardziej znane rzymskie lokacje oraz budynki, a także nakreślili charaktery dwudziestu postaci pełniących mniejsze lub większe role w całej historii. Rozgrywka odznacza się kilkoma oryginalnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest dziennik Elisy, w którym zamieszcza ona notki oraz zasłyszane informacje o ważnym według niej znaczeniu. Gracz może z nich korzystać w każdej chwili – m.in. w trakcie rozmów z napotkanymi postaciami, co wpływa pozytywnie na rozwój historii.

Rozgrywka została wzbogacona o kilkanaście renderowanych przerywników ukazujących postępy w rozwikłaniu głównej intrygi, a także 60 minut oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Projektantem postaci oraz lokacji jest Fabrizio Fiorentino, współpracownik takich firm, jak Marvel, czy DC-Comics. Główny wątek zapewnia około piętnastu godzin rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Audere Semper

Wymagania wiekowe Audere Semper

12+

Rzymskie intrygi w przygodowym sosie
Rzymskie intrygi w przygodowym sosie

wiadomość23 grudnia 2008

Włoskie firmy Adventure Productions oraz 10th Art Studio przedstawiły pierwsze szczegółowe informacje na temat gry przygodowej Audere Semper. Pecetowa produkcja, w której z pozoru zwyczajny dzień zamieni się w historię pełną intryg, ukaże się w sprzedaży w październiku 2009 roku.